Grudzień 14, 2018, 09:51:55 am

Autor Wątek: Uszczelniacz tulejki osi kopnika  (Przeczytany 1269 razy)

Offline Konrad

• Administrator
  • Starszy Mechanik
Uszczelniacz tulejki osi kopnika
« dnia: Styczeń 27, 2011, 07:24:08 pm »
Chcę go wyciągnąć w celu wypolerowania, i tutaj jest pytanie.Czy poprostu wykręcić tę śrubę zabezpieczającą i normalnie go wyjąć i nic się nie stanie ? Czy muszę raczej mieć skrzynię osobno żeby to potem poskładać

Online Michał

• Mistrz
Odp: Uszczelniacz tulejki osi kopnika
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:24:56 pm »
Konstruktorzy tak to rozwiązali, aby przy wymianie sprężyny startera ,lub uszczelniacza nie przysparzać sobie dodatkowej roboty. Wystarczy tylko wykręcić śrubę zabezpieczającą i wyciągnąć tuleję z uszczelniaczem.Trzeba pamiętać o spuszczeniu oleju.
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO

Offline Cykor

• Mistrz
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:25:46 pm »
Albo pochyleniu motocykla na prawą stronę,bez spuszczania oleju i lepszy wgląd na całośc.

Offline jarekstryszawa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:26:15 pm »
Jak będziesz składać to lepiej nie naciągaj zbyt mocno sprężyny kopnika. Zdrowsze dla bebechów skrzyni jest gdy kopnik wraca bez dobijania.

Offline Konrad

• Administrator
  • Starszy Mechanik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:26:56 pm »
wielkie dzięki

Offline Jacek_AWO

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:28:00 pm »
Czy jak włożę kopniak od wersji S do AWO T i wyreguluję sprężynę na "lekkie" powracanie będzie dobrze?

Wcześniej tak miałem, po powrocie dźwigni na górę skrzynka pracowała bez dziwnych odgłosów więc chyba będzie o.k.

Jak Waszym zdaniem?

Offline LukS

• Moderator
  • Mistrz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:29:14 pm »
Podzielę się opinią, którą usłyszałem od "starego wyjadacza":
"Nie zdejmuj szybko nogi z kopnika jak już będzie Ci wracał, niech noga pójdzie z kopnikiem..." - niby to naturalne, ale jak się zastanowić ma sens. Cel podobny tak jak napisał wyżej Jarek - ma nie być ostrego dobijania.

Online Michał

• Mistrz
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:30:08 pm »
Turist ma ogranicznik startera na ramie, można zastosować starter od Sporta, ale muszą być w skrzyni założone inne wałki i zębatki.

Offline Jacek_AWO

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:30:44 pm »
O.k.

Chrom mam brzydki na nowym kopniaku, więc jak w miarę szybko nie kupię odpowiedniego kopniaka, to dospawam język do tego, nadam mu kształt na szlifierce stołowej, tarcza gumowa, filc i do chromu.

Myślę, że w AWO T ostre odbjanie nie powinno stanowić problemu, jeśli chodzi tylko o obciążenie/"katowanie" odboju. Przecież ten "wichajster" na ramie z gumowym wkładem chyba nie ucierpi.
Nie wiem jak jest zbudowany "odbój" w AWO S, może warto go chronić.

O.k. Reasumując: w każdym przypadku nie zaszkodzi delikatnie się obchodzić z mechanizmem - tego się będę trzymał.

Dzięki za dobre słowo.

Pozdrawiam.

Jacek