Grudzień 16, 2018, 09:08:26 pm

Autor Wątek: Kleje do montażu  (Przeczytany 1434 razy)

Offline mustang

• Nowicjusz
  • *
Kleje do montażu
« dnia: Luty 29, 2012, 08:08:11 pm »
Mam ostatnio problem nie chodzi o awo a temat może być ogólnie pomocny chodzi o połączenie napędu typu wałek - zębatka wałek jest napędzany przez rozrusznik i dalej po zębatce i łańcuchu przekazywany na silnik powiedzmy ze jakis czas temu ta część była pewnie montowana na wcisk i tyle ale teraz się obraca a zębatka stoi w miejscu próbowałem czegoś takiego
http://allegro.pl/klej-anaerobowy-loxeal-osadzanie-lozysk-k145y-i1565116738.html
ale wystarczyło na powiedzmy dziesięć odpaleń nie chcę tego spawać bo to ostateczność
czy ma ktoś jakiś konkretny pomysł
Należy mieć również na uwadze że każdy pojazd stanowi element majątku narodowego i dlatego w interesie nie tylko osobistym ale i ogólno narodowym winien być jak najdłużej zachowany w stanie gotowości technicznej
Siódmego dnia Bóg stworzył motocykle i widział że były dobre

Offline hckosmo

• Administrator
  • Mistrz
Odp: Kleje do montażu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 29, 2012, 08:08:54 pm »
Jeśli chodzi po połączenia współosiowe to mam zaufanie do produktów Loctite.

Drogie w pień, ale dają radę. Większości korzystam z tzw próbek 5ml

tu masz namiar:

http://www.loctite.pl/cps/rde/xchg/henkel_plp/hs.xsl/homepage.htm

jeśli chodzi o dokładny rodzaj to postaram się sprawdzić w katalogi i prześlę ci kartę produktu.

Napisz coś więcej o twoim problemie, jaki motocykl ( bo AWO to chyba nie - albo do łańcucha się jeszcze nie dokopałem )

Jest kilka sprytnych sposobów blokady takich połączeń - przykładowo sposób jak w AWO-kach blokuje się pierścień odmy - Makowiec o tym pisał.

Połączenie kleju i mechanicznego sposobu czasem daje dobry rezultat.

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline mustang

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 29, 2012, 08:09:41 pm »
Jeżeli mógł byś podać numer kleju z którego korzystasz będzie łatwiej czegoś poszukać
Należy mieć również na uwadze że każdy pojazd stanowi element majątku narodowego i dlatego w interesie nie tylko osobistym ale i ogólno narodowym winien być jak najdłużej zachowany w stanie gotowości technicznej
Siódmego dnia Bóg stworzył motocykle i widział że były dobre

Offline przemo_16

• Moderator
  • Starszy Mechanik
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 29, 2012, 08:10:35 pm »

Offline Indiana

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2012, 04:20:32 pm »
Nada się taki klej do wałka rozrządu ? luzy ma mój w łożyskach, jednym i drugim :/
Fundusze kapitałowe, zysk ok 10% jesteś wstępnie zainteresowany? - pisz priv :)

Offline przemo_16

• Moderator
  • Starszy Mechanik
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2012, 10:21:51 pm »
jak dla mnie Loctite w silniku poległo totalnie popatrz w ten temat http://awoforum.cba.pl/index.php?topic=2996.0
co z tego że wytrzymuje 150 stopni jak przy 70 traci swoje właściwości i wytrzymuje bardzo mało
teraz użyłem chester molecular http://www.chester.com.pl/POL/produkty/Kleje_anaerobowe/3/Kleje_grupy_D/11/
chyba ten jutro jeszcze sprawdzę

Offline Indiana

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2012, 06:39:18 pm »
ile ten chester kosztuje i gdzie to najłatwiej nabyć? a może chcesz odsprzedać to co Tobie zostało?
Fundusze kapitałowe, zysk ok 10% jesteś wstępnie zainteresowany? - pisz priv :)

Offline przemo_16

• Moderator
  • Starszy Mechanik
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2012, 10:30:46 pm »
Indiana klej jest dostępny na ich stronie dzwonisz i jest kosztuje około 40zł tylko przesyłka jest droga bo idzie kurierem więc trzeba powiedzieć że ci się nie śpieszy wtedy chyba zwykłą pocztą wysyłają ja kupiłem d-80

ps. mnie zostało tylko troszkę lepiej kupić chyba małą butelkę 10  mnie spokojnie wystarczyła na cały silnik

Offline hckosmo

• Administrator
  • Mistrz
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2012, 12:57:10 pm »
Ogólnie z takimi klejami byłbym ostrożny, a na pewno nie dawałbym ich wszędzie gdzie popadnie.

Przykład:

Dałem Loctite ( i jaki to on by nie był ) na śrubę pod wirnik prądnicy. Miałem już ten otwór przerobiony z Lewego M7 na lewy M8, i dla pewności dałem klej. Podczas demontażu prawie wirnik rozwaliłem. Pomogło dopiero godzinne grzanie ruską lutownicą ( kolbą ).

Tak więc przed użyciem klei zastanówcie się czy na pewno warto go akurat w tym miejscu użyć, i czy w przypadku demontażu nie trzeba będzie się odnościć do bardziej drastycznych metod.
Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline przemo_16

• Moderator
  • Starszy Mechanik
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2012, 08:49:12 pm »
potwierdzam miałem problemy z demontażem śruby z dyfra na 2 forumowym zlocie najgorzej że nigdzie nie było piłki

Offline awo4250

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2012, 06:40:58 pm »
Kleił może ktoś kolegów wewnętrzną bieżnię łożyska e8 na wałku iskrownika?. U mnie nowe łożyska mają luzy, na kleju dadzą radę?.
AWO4250

Offline hckosmo

• Administrator
  • Mistrz
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2012, 12:04:31 am »
W iskrowniku nie miałem takiego przypadku, lecz zdarzało się w silniku czy skrzyni. Radziłem sobie wtedy szczeliwem do łożysk Wurth. Wrzuć w google to wyskoczy ci jak to ustrojstwo wygląda. Buteleczka 50 ml i cena w miarę dostępna ( jak na tego typu kleje ). Na alledrogo jest tego od zatrzęsienia, lecz zapytaj w dobrym sklepie motoryzacyjnym, lub w sklepie z częsciami do maszyn rolniczych. Może troszkę drożej, ale masz od ręki.

Czy się nada... spokojnie wytrzyma, jeśli w silniku gdzie dodatkowo jest olej daje radę to i w iskrowniku się sprawdzi. Takie moje zdanie.
Panie co to? To IŻ?