Sierpień 17, 2018, 07:16:12 pm

Autor Wątek: Myjka warsztatowa - Zrób to sam  (Przeczytany 2703 razy)

Offline hckosmo

• Administrator
  • Mistrz
Myjka warsztatowa - Zrób to sam
« dnia: Marzec 01, 2012, 10:03:59 am »
Tak mnie naszło jakiś czas temu że brakuje mi miejsca aby dokładnie umyć stare części, kartery czy też blok motocyklowy, bez zapaskudzenia całego stołu warsztatowego.

Padł pomysł aby wykonać myjkę warsztatową. Efekt pokazany na dole nie jest jeszcze skończony, brakuje pompki.

Wymiary myjki mają 500x450x20 [mm] sugerowałem się silnikiem od K750

Koszt wykonania myjki na dzień dzisiejszy to 80zł plus około 60 na pompkę w przyszłości. W kosztorys nie jest wliczone spawanie.

Za materiał i wycięcie jego na laserze wyszło mnie 50zł.
Ocynk 30zł
Uszczelka od drzwi malucha - free
Siatka - odzysk

Oto zdjęcia myjki. Postaram się też lada dzień zamieścić rysunki w PDF, gdyby ktoś chciał coś podobnego sobie wysmyczyć. Jeśli chciałby rysunki w DXF, lub DWG to proszę o kontak

Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline SilesiaKatowice

• Nowicjusz
  • *
Odp: Myjka warsztatowa - Zrób to sam
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2012, 10:04:46 am »
po zmontowaniu pompki nie będzie za bardzo pryskać na boki?

Offline Indiana

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2012, 10:05:24 am »
Cytat: SilesiaKatowice
po zmontowaniu pompki nie będzie za bardzo pryskać na boki?

sądze że ta uszczelka dana jest pod przyszłą pokrywę  :wink:
Fundusze kapitałowe, zysk ok 10% jesteś wstępnie zainteresowany? - pisz priv :)

Offline hckosmo

• Administrator
  • Mistrz
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2012, 10:06:12 am »
znalazłem pompkę co ma wydajność 1000L/h lecz to stanowczo za dużo. To nie ma być myjka ciśnieniowa hehe.

myślę o zastosowaniu pompki akwariowej. Chodzi o to aby coś spłukiwało syf który usuwa pędzel.

Pokrywy nie będę robił - po prostu mi się nie chce. Bajer który przedłożyłby koszty.

A uszczelka zdaje egzamin. Wczoraj czyściłem kartery od WSK-ki i po pewnym czasie ręce już mi się zmęczyły więc oparłem się o rant. Było wygodnie, gdyby nie było uszczelki zapewne rant wcinałby się.

Sprawdź informację w wątku WAŻNE

znajdziesz go na samej górze forum

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline przemo_16

• Moderator
  • Starszy Mechanik
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2012, 10:07:21 am »
pompkę o wydajności 1000l/h można łatwo przerobić tak żeby dawała odpowiednią ilość środka. trzeba by było zastosować kierowany powrót do zbiornika z czyściwem rurka powinna mieć zwór i to nim można będzie sterować ilość cieczy wypływającej przez pędzel.
ja myłem mojego awo na podobnej myjce w zakładzie, myjka taka jak twoja ale postawiona na beczce 200l w której był środek, pompka podawała środek, środek po oczyszczeniu elementów grawitacyjnie przeciekał przez jakieś tam maty filtracyjne i na dno beczki. zaletą tego jest większa ilość czyściwa mniej się brudzi.