Kwiecień 20, 2018, 10:19:09 pm

Autor Wątek: Nowy filtr powietrza awo S  (Przeczytany 915 razy)

Offline Naxx

• Nowicjusz
  • *
Nowy filtr powietrza awo S
« dnia: Luty 07, 2013, 10:39:49 pm »
Cześć wszystkim.
Od dawna mam takiego pomysła by zmienić filtr powietrza.Były różne koncepcje i projekty.
Wybór padł na klasyczny filtr siatkowy od panoni. Jest ok . Długo trwały prace nad odpowiednim króćcem z nierdzewki do
 gaźnika. I w końcu jest. I jest problem którego nijak nie mogę ruszyć.
Filtr ma mocowanie na 42mm a ja potrzebuję 45mm.
Mam dwa wyjścia : zamienić filtr na  taki z odpowiednim mocowaniem ( ale żeby był w stylu tego co mam)
: jakoś zmienić to mocowanie.
Pytanie: czy może ktoś z Was pomoże mi , może macie taki podobny filtr z mocowaniem 45mm? albo macie pomysł jak zmienić średnicę mocowania?
Nie chcę robić dodatkowych redukcji, przejściówek
Jutro postaram się o zdjęcia   

Offline Indiana

• Mechanik
  • **
Odp: Nowy filtr powietrza awo S
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2013, 11:52:40 pm »
Nie bardzo kumam, skoro to Sport, to filtr można niemal jakikolwiek upchac do puszki
skoro był robiony kruciec do gaźnika, to czemu nie był zrobiony na 45?

daj jakieś foto, bo ja nie ogarniam  ;)
Fundusze kapitałowe, zysk ok 10% jesteś wstępnie zainteresowany? - pisz priv :)

Offline Naxx

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2013, 11:25:35 am »
Tak wyglada króciec. Jeszcze nie ucięty na wymiar. Ważniejsze było mieć z nierdzewki kolanko i kawałek rurki o średnicy pasującej do gaźnika.
Teraz trzeba dopasować filtr

Ten jest od panonii.

Całość będzie łapać powietrze z boku moto. Oryginalna puszka filtra użyta będzie pod elektrykę.
Mocowanie kolanka na gaźniku za pomocą 4 kołków ustalających. Będą też sprężyny.

Offline przemo_16

• Moderator
  • Starszy Mechanik
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2013, 02:00:32 pm »
można to zrobić tak wsadzić nie rurkę na filtr tylko wsadzić filtr (mocowanie) do środka rurki powinno się udać rurka 45mm jeśli ma 1,5mm na stronę będzie idealnie
mocowanie będzie się odbywać poprzez 2 lub 4 śrubki wkręcane w rurkę przykręcone do nagwintowanego mocowania filtra lub do jakiś nakrętek przyspawanych od środka tu możliwości jest wiele aż po kawałek rurki która jest nawiercona i nagwintowana tak aby można było wkręcić śrubki
ja bym jednak skłaniał się do nakrętek bo wtedy masz mniejsze opory powietrza
nic innego nie przychodzi mi do głowy no chyba z wyjątkiem redukcji którą już wcześniej odrzuciłeś

ps. nie wiem czy to spawałeś ale najładniejsze spawy w nierdzewce wychodzą tigiem bez dodawania drutu wtedy nie trzeba tak dużo szlifować
http://www.deforin.com.pl/userfiles/image/spaw.jpg

Offline Indiana

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2013, 06:30:39 pm »
Osobiście dobrał bym współczesny stożkowy filter

Offline Naxx

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2013, 10:50:33 pm »
Niestety zewn, średnica mocowania mojego filtra to 42 mm a wew rurki to 41 mm . Tak normalnie to jedno w drugie nie wlezie. Wolałbym móc po prostu zacisnąć jakąś obejmą na rurce mocowanie filtra i byłby spokój.
Co do nowych stożkowych filtrów to one po prostu nie będą pasować do całości.
Zapytam fachowców od spawania. Czy dałoby radę dospawać nowe mocowanie w miejsce starego po uprzednim jego odcięciu? Blacha z której jest zbudowany filtr ma 0,5 mm grubości.
a może da się stoczyć na zewn rurę tak by dało się założyć filtr? Jutro idę szukać odpowiedniego fachowca.

Offline Indiana

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2013, 07:16:27 am »
Na gorąco mogą ci rozepchać tą rurę na 42 a nawet i więcej, da się to nawet zrobić i w drugą stronę  ;) znajdź kogoś kto zajmuje się palnikami, spawaniem i kowalstwem