Maja 01, 2024, 11:47:52 pm

Autor Wątek: Poziom paliwa pegaz  (Przeczytany 3021 razy)

Offline sona46

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2954
  • Karma: +4/-3
Poziom paliwa pegaz
« dnia: Czerwca 06, 2014, 11:39:48 am »
Skoro przyszło mi jeździć na gaźniku pegaz postanowiłem zrobić przyrządzik do ustawiania poziomu paliwa,podpatrzony u użytkowników janków,można wykonać prostszy montowany w śrubę osadnika dyszy głównej,ale ten uważam jest wygodniejszy bo i tak musimy odkręcać komorę pływakową w celu ustawienia poziomu.Po w kręceniu przyrządu i ustawieniu moto równo na podłożu(nie na stopkach),widzimy dokładnie gdzie znajduje się poziom,ustawiamy 3mm+/-0,8 powyżej osi śruby widocznej w wizjerze.

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Poziom paliwa pegaz
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 06, 2014, 01:55:12 pm »
Zabierz go na V spotkanie to mi ustawisz poziom w Pegaz, który obecnie mam założony a poziom w nim ustawiłem na wyczucie czyli pewnie nie najlepiej ;)

Offline sona46

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2954
  • Karma: +4/-3
Odp: Poziom paliwa pegaz
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 09, 2014, 09:06:14 am »
Oki,tylko nie wiem czy te +/-0,8 to po paru piwach to będą mm czy promile. ;D

Offline Frytejro

  • Mechanik
  • **
  • Wiadomości: 360
  • Karma: +0/-1
Odp: Poziom paliwa pegaz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 12, 2014, 01:50:56 pm »
Pytanie czy po zastosowaniu przyrzadu i ustawieniu na przyrzad a nie oko, poczules roznice? :)

Offline sona46

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2954
  • Karma: +4/-3
Odp: Poziom paliwa pegaz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 13, 2014, 08:17:14 am »
Miałem za wysoki,były problemy z ustawieniem prawidłowego składu,każde przechylenie motocykla powodowało zmianę obrotów,w tym wypadku pomogło,co do osiągów nie testowałem,ale mam nadzieję że przy pełnym otwarciu przepustnicy teraz nie wypije wszystkiego. :P

Offline Frytejro

  • Mechanik
  • **
  • Wiadomości: 360
  • Karma: +0/-1
Odp: Poziom paliwa pegaz
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 16, 2014, 10:08:31 am »
hmm ja jezdze na pegazie odkad mam awo. Zawsze faktycznei na podnozce bocznej jak byl odpalony to zwiekszał obroty, ale podczas jazdy przy skrecaniu tego nie bylo. Nigdy nie wypijał mi wicej niz 4l , ale w sumie jestem ciekaw testów. Chetnie taka nowinkę i ja zastosuje u siebie :)