Kwietnia 18, 2024, 04:50:58 am

Autor Wątek: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport  (Przeczytany 15821 razy)

Offline jannex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Karma: +0/-0
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 26, 2014, 08:49:51 am »
O prądnicy mam odmienne zdanie. Ja lubię a nawet uwielbiam zapuścić się gdzieś motorem, a tą prądnicę poznałem od najgorszej strony w mojej Mz Ts. Owszem jest prosta, części tanie i tak dalej ale równie wiele razy zostawiała mnie na lodzie.

Offline sona46

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2954
  • Karma: +4/-3
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 26, 2014, 09:05:43 am »
Kupić jedną i 100% sprawną jest ciężko,ale da się skompletować i będzie chodzić bezproblemowo latami,dobrze dotrzeć komutator do stożka wału i zero problemów ze szczotkami,ta od mińska trochę ma dużą masę wirnik w stosunku do oryginalnego awo,ale takie też widziałem ludzie zakładają.

Offline jannex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Karma: +0/-0
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 26, 2014, 07:22:02 pm »
Pytanie kolejne, czy sprężyny zaworowe Awo Sport i Turist są takie same? Mogę kupić względnie tanio taką z zerwanym gwintem na wydech i chciałbym ją potem dalej sprzedać już bez sprężyn. A może warto taki gwint naprawić i zamontować ją do cylindra i bloku od Sport? Zaznaczam, że na tą chwilę montuję tylko napęd, możliwe że później użyję go do wydumki.

Offline Michał

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2659
  • Karma: +5/-3
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 26, 2014, 08:21:04 pm »
Sprężyny są inne, a co do montażu głowicy Turista do Sporta musisz rozwiązać smarowanie klawiatury.
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO

Offline jannex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Karma: +0/-0
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 30, 2014, 09:43:00 pm »
Mam już namierzoną klawiaturę i sprężyny sport więc temat nieaktualny. Czytałem ogólnie masę tematów o remontach głowicy i mam mieszane uczucia co do powierzania jej komuś tym bardziej że element odpowiedzialny a kawał grosza trzeba zostawić. Mam możliwość umyć ją ultradźwiękowo, wyszkiełkować i wyrównać powierzchnię. Dorobione zawory to 130 zł. Ogarnięcie wymiany prowadnic i dopasowanie gniazd zaworowych to wyższa szkoła jazdy czy da się zrobić? Nie pytam o konkretną poradę, chcę raczej sprawdzić moje siły. I dalej, nowe słoneczko wchodzi w blok z lekkim wciskiem, stare nie wchodziło. Tak powinno być?

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 02, 2014, 07:08:13 am »
nowe słoneczko wchodzi w blok z lekkim wciskiem, stare nie wchodziło. Tak powinno być?
Raczej tak.

Offline wadmed

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1318
  • Karma: +0/-0
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 02, 2014, 09:10:55 am »
Janek tu mamy taką samą zasadę składania co w MZ. Coś trzeba podgrzać, coś schłodzić i wchodzi jak ...

Offline jannex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Karma: +0/-0
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 04, 2014, 05:39:31 pm »
Kompletowanie powoli idzie do przodu, stoję na zakupie części do rozrządu czyli popychacze, laski popychaczy i prowadnice. Elementy są ogólnie dostępne w SD jednak nikt nie wypowiedział się jednoznacznie na temat ich jakości. Warto się tym interesować czy kombinować w szukanie z czegoś innego? Z czego?
Jak również wiecie, montuję prądnicę z Mińska zamiast oryginału. Posiada ona cewkę do i znacznik na impulsator więc można by się pokusić o zapłon bezstykowy jednak czy stały kąt wyprzedzenia i iskra przy każdym obrocie nie wpłynie negatywnie na pracę silnika?

Offline awo4250

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 190
  • Karma: +0/-0
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 02, 2014, 10:40:51 am »
Pasowałeś Kolego już tą prądnicę od Mińska?. Pasuje bez przeróbek do karteru i na wał?. Myślę nad wymianą prądnicy od MZ bo wiecznie jest jakiś problem z ładowaniem!.
AWO4250

Offline jannex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Karma: +0/-0
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 27, 2014, 10:09:30 pm »
Wirnik pasuje bez przeróbek na wał, gniazdo prądnicy trzeba przetoczyć z 95 na 100 milimetrów bo tyle średnicy ma prądnica mińska oraz zrobić 3 gwintowane otwory do mocowania. Jak chcesz taką prądnicę to pisz na pw bp mam 2 sztuki.
Ogólnie projekt zawieszony bo mówiąc szczerze - przerósł mnie finansowo.

Offline hckosmo

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 2368
  • Karma: +4/-2
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 28, 2014, 09:01:48 am »
Wrzuć parę fotek jak to wygląda
Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline jannex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Karma: +0/-0
Odp: Jak feniks z popiołów - Awo Simson Sport
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 19, 2018, 10:19:27 am »
Po 4 latach przerwy, wracam do tematu. Zakupiłem sprawne, jeżdzące Awo Sport z 1957 roku przerobione na choppera. Ze wzglęu na szeroki zakres zmian chcę jedynie lekko go odświerzyć, odwieśniaczyć i niech się cieszy benzyną.