Sierpień 19, 2018, 05:28:47 pm

Autor Wątek: UBEZPIECZENIE OC  (Przeczytany 2010 razy)

Offline rafciojawa

• Starszy Mechanik
  • Awo T
Odp: UBEZPIECZENIE OC
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 03, 2017, 08:58:04 am »
W naszej branży sezon trwa cały rok ;D
Jeżeli uważasz,że jedziesz za wolno;zwolnij.:)

Offline awtowelo

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 17, 2018, 09:15:42 pm »
Dzisiaj wykonałem pewien eksperyment w zakresie OC. Jak pewnie wiecie, nasze motocykle wyczerpują definicję "pojazdu historycznego" w rozumieniu USTAWY z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ( pojazd historyczny to m. in. "pojazd mający co najmniej 40 lat"). Wynika z niej, że posiadacz pojazdu historycznego (ponad 40 letniego) nie musi mieć wykupionego OC, jeżeli pojazd nie porusza się po drogach, i nie ma tu znaczenia czy jest zarejestrowany na czarne, białe czy żółte tablice.
Dzisiaj odbierałem dowód rejestracyjny Simsona 425 S zarejestrowanego 22 czerwca. Powinienem przedstawić dowód aktualnego ubezpieczenia OC (zgodnie z listą wymaganych dokumentów którą dostałem wraz z tymczasowym dowodem rejestracyjnym). Jak już pisałem celowo nie zawarłem polisy OC. Zostałem więc dzisiaj zgłoszony przez Wydział Komunikacji do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Oczywiście wcześniej dzwoniłem do UFG aby upewnić się, że ustawa dalej obowiązuje  ;) Bardzo sympatyczny i kompetentny pracownik UFG potwierdził, że nie muszę mieć OC i spokojnie mam pozwolić na zgłoszenie mnie jako "przestępcy ubezpieczeniowego" ;) Prosił tylko by w zgłoszeniu był dopisany rok produkcji motocykla, co skutkuje umorzeniem sprawy z urzędu. Gdyby nie wpisano roku produkcji to procedura jest taka, że UFG wysyła do mnie pismo, a ja na nie odpowiadam załączając dowód na wiek motocykla i sprawa również jest umarzana. Tyle teorii, teraz czekam na polecony z UFG ;)

Offline jah

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 18, 2018, 08:14:24 am »
Jestem ciekawy jaki jest koszt ubezpieczenia krótkoterminowego np. 3 miesiące, ktoś może sprawdzał, albo opłacał?
No chyba, że ktoś traktuje Awo jako eksponat, to wtedy można nie płacić OC.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2018, 08:17:43 am wysłana przez jah »

Offline wadmed

• Mistrz
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 18, 2018, 08:26:51 am »
Na 3 miesiące to prawie tyle samo co na cały rok. Jak jesteś w PZM to na rok wychodzi ok 35 zł o ile dobrze pamiętam.

Offline jah

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 18, 2018, 08:53:41 pm »
Paweł nikt nie ma takich zniżek jak Ty  ;D mi wyszło około 70 na rok, ale fakt pzm nie płaciłem :)