Kwietnia 18, 2024, 02:25:51 am

Autor Wątek: Wojtex - AWO Sport  (Przeczytany 14586 razy)

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 18, 2021, 08:34:14 am »

ps. Czy jakość tych nowych liczników jest dobra?

Koledze MarkowiP. zdechł w miniony weekend a chyba nie wyjechał na nim 4tys km.
Odradzałem mu na podstawie opinii innych kolegów z forum ale sam chciał.

Offline justom71

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1494
  • Karma: +5/-3
  • Fantazja jest wolnością.
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 18, 2021, 12:26:23 pm »
Zdecydowanie odradzam zakup nowego licznika. W moim przypadku korpus z "popeliny" nei wytrzymał 4 tyś. km.

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 18, 2021, 01:46:36 pm »
To cenna informacja. W takim razie będę szukać od jakiegoś ruska. Rozumiem, że ma być wyskalowany do 120km

Offline PanKamil

  • Starszy Mechanik
  • ***
  • Wiadomości: 897
  • Karma: +5/-1
  • Starszy Teoretyk
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 19, 2021, 06:02:27 pm »
Jak chcesz ruska do pisz na pw.
Dostałem oryginalny i mam jeżowy do zbycia.
Wolniej to można już tylko stać !!!

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 24, 2021, 07:15:43 am »
Ta blachą z filtrem jest w kiepskim stanie.  Trzeba więc pomalować. Jest widoczna na jednym ze zdjęć drobnicy

Akurat na wierzchu więc zrobiłem fotki.
Spód ocynk, wierzch lakier (z odpryskami) - być może oryginał.

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 27, 2021, 01:34:43 pm »
Zawsze można liczyć na kolegów. Kumpel który też siedzi w starych motorach, tylko raczej w Osach postanowił mi podarować licznik oryginalny no Awo, który kiedyś, gdzieś wyłowił. Jest w bardzo dobrym stanie. Jak go odbiorę to wrzucę zdjęcia.
Niemniej, PanieKamilu, również dziękuję za chęć pomocy!

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 27, 2021, 01:38:55 pm »
Ok, no to z filtrem sprawa jasna. Najpierw w ocynk, a potem, wierzchnia strona pod lakier. Dzięki za podpowiedź.

Jeżeli chodzi bieżące sprawy to aktualnie szukam zakładu który wyprostuje mi felgi bo oczywiście trzeb to załatwić przed lakierowaniem.
Szukam też osoby, która pomogłaby w remoncie zawieszenia.
 

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 06, 2021, 11:44:43 pm »
To jest ten licznik, który dostałem od kolegi.

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 06, 2021, 11:46:28 pm »
Tył licznika

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 06, 2021, 11:51:21 pm »
No i jeszcze ostatni zakup - zapłon od AudioBas. Zestaw wygląda na prawdę bardzo solidnie. Do tego jest czytelna, zrozumiała i obrazkowa instrukcja montażu.

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 19, 2021, 08:25:38 pm »
Wczoraj rozbroiłem ramę. Obejrzałem ją dokładnie i się przeraziłem. Wygląda jakby była krzywa, jakby motor dostał strzał z boku. Prawa rura jest jakoś powyginana, nie trzyma płaszczyzny. Mam nadzieję, że rama do sporta jest asymetryczna. Jest?
ps. Rozstaw uchwytów do mocowania silnika 19,5cm.
Czy ta rama jest krzywa czy tak ma być?

Offline justom71

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1494
  • Karma: +5/-3
  • Fantazja jest wolnością.
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 19, 2021, 08:37:07 pm »
Ustaw zdjęcia pionowo, środek ramy równolehle do fugi płytek i zmniejsz rozmiar zdjęcia o połowę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2021, 08:39:13 pm wysłana przez justom71 »

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 20, 2021, 12:48:23 am »
Wrzucałem post z telefonu. Rzeczywiście zdjęcia są za duże. Zmienię i wstawię je jeszcze raz.
W każdym razie, tę krzywiznę dobrze widać na zdjęciu, gdzie rama jest odwrócona. To wygięcie rury ramy wygląda tak jakby mniej - więcej w okolicy uchwytu podnóżka rama rozszerzała się.
W obu punktach mocowania silnika rozstaw rur jest 19,5cm. Czy to odpowiada szerokości silnika?

ps. Jeszcze raz przyjrzałem się ramie i ona chyba rzeczywiście nie jest symetryczna bo na przykład łukowa blacha (błotnik) jest przyspawana bliżej lewej strony.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2021, 12:49:43 am wysłana przez wojtex »

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 20, 2021, 07:22:43 am »
ps. Jeszcze raz przyjrzałem się ramie i ona chyba rzeczywiście nie jest symetryczna bo na przykład łukowa blacha (błotnik) jest przyspawana bliżej lewej strony.

Z powodu wałka kardana.

Rama jest nieco szersza niż silnik żeby z luzem wchodził.
Daje się podkładki do dystansu. Niektórzy grubsze, niektórzy cieńsze. Różnie jest
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2021, 07:25:29 am wysłana przez LukS »

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 01, 2022, 08:54:23 pm »
Wrzucam jeszcze raz zdjęcia ramy w bardziej przystępnym rozmiarze.
Może jest ktoś z okolic Warszawy, kto miałby taką ramę rozebraną, którą mógłbym obejrzeć i porównać ze swoją?

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 01, 2022, 09:09:27 pm »
Oprócz ramy, która jest aktualnie priorytetową sprawą mam jeszcze inne pytania.
1. Czy to malowanie baku jest oryginalne? Zastanawia mnie ten cienki, złoty szparunek, który jest bardziej odsunięty od niebieskiego niż to jest to na większości odrestaurowanych baków, których zdjęcia można zobaczyć w internecie.

2. Naprawiłem sobie stopkę centralną, w której rurki były przetarte na łukach. Czy gdzieś na końcu lewej rurki powinien być przyspawany jakiś krótki "pręcik" ułatwiający otwieranie stopki? Jeżeli tak to będę wdzięczny za zdjęcie i wymiary

3. Czy jest jakiś szybki sposób aby zdemontować te gumowe, boczne poduszki na baku? Guma jest już stwardniała więc czy w praktyce da się zdjąć bez ich zniszczenia? Czy w ogóle powinienem je zostawiać oryginalne czy zamienić na nowe zamienniki?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2022, 09:12:59 pm wysłana przez wojtex »

Offline justom71

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1494
  • Karma: +5/-3
  • Fantazja jest wolnością.
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 01, 2022, 09:12:06 pm »
Malowanie baku wygląda na oryginalne i ja taki bak odłożył bym na pulkę i kupił inny który nadaje się do malowania. Za taki oryginalny bak kupisz cztery inne.

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 01, 2022, 09:17:22 pm »
Malowanie baku wygląda na oryginalne i ja taki bak odłożył bym na pulkę i kupił inny który nadaje się do malowania. Za taki oryginalny bak kupisz cztery inne.

Przyznaję, że jak na 60 - letni bak to rzeczywiście wygląda dobrze no ale innego nie mam. To znaczy mam ale na inne mocowanie. Popatrzę w ineternet i może coś znajdę.

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 03, 2022, 07:52:35 pm »
Czy w okolicy Warszawy, Pruszkowa ma ktoś kompletnego Sporta, żebym mógł go zobaczyć i porównać do niego swoją ramę? Byłbym wdzięczny za taką uprzejmość.

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 04, 2022, 07:27:11 am »
Oprócz ramy, która jest aktualnie priorytetową sprawą mam jeszcze inne pytania.
1. Czy to malowanie baku jest oryginalne? Zastanawia mnie ten cienki, złoty szparunek, który jest bardziej odsunięty od niebieskiego niż to jest to na większości odrestaurowanych baków, których zdjęcia można zobaczyć w internecie.

2. Naprawiłem sobie stopkę centralną, w której rurki były przetarte na łukach. Czy gdzieś na końcu lewej rurki powinien być przyspawany jakiś krótki "pręcik" ułatwiający otwieranie stopki? Jeżeli tak to będę wdzięczny za zdjęcie i wymiary

3. Czy jest jakiś szybki sposób aby zdemontować te gumowe, boczne poduszki na baku? Guma jest już stwardniała więc czy w praktyce da się zdjąć bez ich zniszczenia? Czy w ogóle powinienem je zostawiać oryginalne czy zamienić na nowe zamienniki?

Ad.1.
Oryginalne
Było omawiane - trzeba wertować forum.

Ad. 2.
Oryginalnie nie było bocznego pręta wspomagającego. W tych stopkach (a bynajmniej w kilku 425S, które stawiałem) jest upierdliwe podnoszenie.
Taki pręt powinien i będzie pomagać.

Ad. 3.
Oczywiście, że się da zdemontować.
Gumę trzeba zmiękczyć i przede wszystkim musi być to robione na ciepło.
Było na forum. Wertować.

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 04, 2022, 07:32:31 am »
Malowanie baku wygląda na oryginalne i ja taki bak odłożył bym na pulkę i kupił inny który nadaje się do malowania. Za taki oryginalny bak kupisz cztery inne.

Przyznaję, że jak na 60 - letni bak to rzeczywiście wygląda dobrze no ale innego nie mam. To znaczy mam ale na inne mocowanie. Popatrzę w ineternet i może coś znajdę.

A dlaczego go nie zamontować i jeździć na takim jaki jest?
Laik będzie na to zwracał uwagę, bo nie jest cukierkowy ale ludzie w temacie raczej docenią zachowanie w stanie po latach.
Trzeba go oczywiście umiejętnie zakonserwować i robić to w trakcie użytkowania.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2022, 07:35:19 am wysłana przez LukS »

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 04, 2022, 10:59:26 am »
LukS dzięki za odpowiedź. Biję się z myślami co zrobić z tym bakiem. Jest w przyzwoitym stanie choć lakier jest zniszczony, np. Przy siedzeniu lakier jest zupełnie wytarty i zardzewiały. Cała reszta musi być polakierowana więc "cały nowy" motor ze starym bakiem będzie wyglądał dziwnie.

Ps. A może ma ktoś ładny bak na szerokie mocowanie, który chciałby zamienić na ten z wąskim uchwytem, również w bardzo ładnym stanie, lecz pomalowany na czarno?

Offline marjew

  • Starszy Mechanik
  • ***
  • Wiadomości: 544
  • Karma: +2/-1
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 04, 2022, 12:46:23 pm »
Jak nie wiesz co zrobić z tym bakiem to zamień się ze mną, mam taki w podkładzie przygotowany do lakierowania. Polakierujesz go i  problem z głowy, nie będzie ci szkoda. :)

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 04, 2022, 01:21:11 pm »
Chętnie zrobię tak jak podpowiada justom, że go sobie zostawię. Chodzi mi po głowie, żeby kolejny z motorów zrobić sobie w oryginale. Może padnie na Awo to bak już bym miał :-) Mam taką Wueskę i jest naprawdę super, chyba nawet bardziej mi się podoba niż te zrobione na igłę.

marjew, jeżeli chcesz ten drugi to możemy rozważyć wymianę.

Offline justom71

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1494
  • Karma: +5/-3
  • Fantazja jest wolnością.
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 04, 2022, 07:05:42 pm »
Chętnie zrobię tak jak podpowiada justom, że go sobie zostawię. Chodzi mi po głowie, żeby kolejny z motorów zrobić sobie w oryginale. Może padnie na Awo to bak już bym miał :-) Mam taką Wueskę i jest naprawdę super, chyba nawet bardziej mi się podoba niż te zrobione na igłę.

marjew, jeżeli chcesz ten drugi to możemy rozważyć wymianę.
Jeden bak uratowany przed piachem.

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 12, 2022, 11:16:56 am »
Z powodu ferii miałem małą przerwę w sprawach Simsonowych ale już wracam!
Wczoraj zawiozłem do Bielska-Białej felgi do wyprostowania. Człowiek robi dobre wrażenie i wydaje się być zorientowany w temacie. Koła do Awo zna dobrze. Łożyska wyjął z piast w klika minut. Wyprostowane felgi za tydzień mam zawieźć do lakierowania. Tutaj mam pytanie jak polakierować felgi - na mokro czy proszkowo? Oczywiście chodzi malowanie na czarno. Co polecacie?

Niestety pojawił się kolejny problem, którego wcześniej nie wyłapałem. W tylnej piaście ktoś wymienił wewnętrzną okładzinę hamulcową, ten stalowy pierścień. Nie dość, że wcisnął tę tuleję za płytko to jeszcze zablokował ją dwoma nitami, które przechodzą na wylot przez piastę. Chciałbym to doprowadzić do porządku i zastanawiam się jak i gdzie to zrobić. Później wrzucę zdjęcie.

Offline justom71

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1494
  • Karma: +5/-3
  • Fantazja jest wolnością.
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 12, 2022, 12:06:32 pm »
Felgi przed lakierowaniem dobrze jest wycentrować aby potem uniknąć korekty młotkiem.

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 14, 2022, 12:21:10 pm »
Justom, właśnie w ten sposób rozpoczęły się prace nad kołami - od prostowania felg i wstępnego centrowania. Po polakierowaniu, felgi wrócą do tego mechanika w celu zaplecenia i końcowego wycentrowania.
Wtrącę tutaj ciekawą jego uwagę. Dał mi od razu nypel szprych, które będzie zakładał, z przykazaniem, żeby tak polakierować felgę aby otwory nie były za małe, aby nypel swobodnie wchodził w otwór. Rzekomo zdarzyło mu się już ze dwa razy, że warstwa lakieru była za gruba, a rozwiązaniem było poszerzanie otworów pilnikiem (ryzykowna operacja) albo ponowne lakierowanie.

W każdym razie, w moim przypadku kolejnym krokiem jest doprowadzenie do porządku piasty tylnego koła. Aktualnie wygląda to tak jak na zdjęciach. Takie nity są dwa, a okładzina jest wciśnięta raczej za płytko. Krótko mówiąc, okładzina jest do wymiany, a otwory w piaście do zaspawania.
Mam prośbę. Czy ktoś może podać mi szerokość oraz wewnętrzną średnicę tej stalowej okładziny oraz jej głębokość osadzenia (odległość pomiędzy skrajem okładziny, a krawędzią piasty)?

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 14, 2022, 12:24:42 pm »
Zdjęcia bębna

Offline wojtex

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Karma: +1/-0
Odp: Wojtex - AWO Sport
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 22, 2022, 11:28:28 pm »
Aktualnie zajmuje się dwoma zakresami prac. Pierwszy to kompletowanie części do lakierowania, a drugi to ta piasta.
1. Przeglądając katalog części zauważyłem, że na lewym ramieniu stopki centralnej powinien być ten pręcik ułatwiający jej odchylanie. Czy może ktoś przesłać mi zdjęcie tego miejsca - gdzie dokładnie jest przyspawany ten pręcik oraz jakie ma wymiary?

2. Proszę rzućcie okiem na szparunki tylnego błotnika, który mam. Przyznam, że wyglądają jak oryginalne ale czy jest to możliwe? Czy występowały jakieś egzemplarze, partie z takimi bocznymi szparunkami?

3. Otwory w tylnym błotniku. Czy ilość i miejsca otworów są fabryczne? Ten górny od mocowania tablicy jest rozwalony i trzeba go odpowiednio pomniejszyć. Zamierzam też zaspawać te trzy otwory do mocowania chlapacza.

4. Przypominam się prośbą o dokładne wymiary tej stalowej okładziny tylnej piasty - średnica wewnetrzna, szerokość okładziny oraz jaka jest głębokość jej osadzenia. Jeżeli znacie jakiś zakład, który jest gotowy to sprawnie zrobić to proszę o jakieś namiary.

5. Felgi zamierzam polakierować na czarno proszkowo.

6. Słychać, ze w tych zagięciach na rantach felgi lata jakiś sypki syf. Zastanawiam się, czy wstrzyknięcie, przez wywiercone małe otworki preparatu do zabezpieczania profili zamkniętych byłoby właściwym rozwiązaniem. Czy ktoś tak robił?