Marzec 19, 2024, 03:00:50 am

Autor Wątek: Grzegorz Hartmann - jakość cześci  (Przeczytany 5851 razy)

Offline hckosmo

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 2367
  • Karma: +4/-2
Grzegorz Hartmann - jakość cześci
« dnia: Luty 03, 2011, 01:29:19 pm »
Witam

Tak jak wyszło w innych wątkach chciałbym zebrać tu wszystkie informację na temat błędów w produkowanych częściach przez pana Grzegorza.

Zaczniemy może od dźwigni nożnej zmiany biegów:

Z tego co wyszukałem w katalogu maja inny kąt wygięcia, mimo że nr kat, jest ten sam.

Na drugi rzut pójdzie starter oraz.... kto wie.

Gdy wszystko skrupulatnie opiszemy, wypłodzę stosownego meila do pana Grzegorza z naszą sugestią.

Kto nie próbuje ten... nie jedzie  a kto wie może pan Grzegorz po prostu nie wie że robi coś zle? No specjalnie tego na pewno nie robi
_________________
Nie ma Boga jest MOTÓR
Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline Frytejro

  • Mechanik
  • **
  • Wiadomości: 360
  • Karma: +0/-1
Odp: Grzegorz Hartmann - jakość cześci
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2011, 01:29:48 pm »
te dźwignie zmiany biegów sa do kupienia w SD (tzn obecnie nie bo własnie chodzi o ten profil)

Offline kangur_kolczasty

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Karma: +0/-0
Odp: Grzegorz Hartmann - jakość cześci
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2011, 01:30:17 pm »
Widziałem kilka kolanek i tłumików od Hartmanna - do junaka i jeszcze jakieś inne. Bardzo szybko zrobiły się fioletowe, co oznaczałoby zbyt cienkie ścianki lub kiepskie chromy. Generalnie na forach wyroby tego pana nie cieszyły się super opinią.

Offline cadyx

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Karma: +0/-0
Odp: Grzegorz Hartmann - jakość cześci
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2011, 01:30:48 pm »
Ja kupiłem u niego kolanka do Sporta i Turista. Niestety źle jest zrobiony profil, bo po przykręceniu do głowicy wychodziło, że tłumiki będą odstawać w bok na końcu o ponad pół metra. Jak się przykręciło do prawidłowo zamocowanych tłumików, to nie dało się ich uszczelnić przy głowicy.

Offline Michał

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2657
  • Karma: +5/-3
Odp: Grzegorz Hartmann - jakość cześci
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2011, 01:31:34 pm »
Kolanko mam od Fruby i jest dobre. Tłumik-Hartman wymagał poprawek wewnątrz (proste blachy i dzwonił niesamowicie), ogólnie 5 sezon jazdy i nic się nie dzieje niepokojącego.
_________________
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO

Offline hckosmo

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 2367
  • Karma: +4/-2
Odp: Grzegorz Hartmann - jakość cześci
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2011, 01:32:04 pm »
Ok panowie

Czyli kolanka nie są dogięte? tylko w jaki sposób ma to poprawić, potrzebuje jakieś dane, sugestie, zdjęcia itp.

Chodzi mi o stworzenie fachowej dokumentacji, a nie biadolenia typu ,, no nie pasuje "
_________________
Nie ma Boga jest MOTÓR
Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline awo4250

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 190
  • Karma: +0/-0
Odp: Grzegorz Hartmann - jakość cześci
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2011, 01:32:33 pm »
Ja użytkuje 4 sezon kolano w sporcie od Hartmanna. Jeśli chodzi o wygięcie elementu to wszystko pasowało, chrom na dolnym poziomym odcinku i pionowym jest OK, natomiast odcinek wychodzacy z głowicy ,po czterech latach użytkowania to jedna wielka rdza !. Jak syn mnie przeszkoli w dziedzinie wstawiania zdjęć to wrzucę fotkę.
AWO4250