Kwiecień 19, 2024, 09:48:06 pm

Autor Wątek: Piaskarka - made in LuKi  (Przeczytany 3872 razy)

Offline luKi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 217
  • Karma: +0/-0
Piaskarka - made in LuKi
« dnia: Marzec 01, 2012, 10:16:39 am »
Kiedyś tam na złomie znalazłem dwie takie skrzynki, szafki klatki, jak zwał tak zwał. W cenie po 30 zł za sztukę

Po x czasie klatka została wybebeszona z elementów które przydadzą się później lecz w innych miejscach.
Tam gdzie jest kratka będzie dół piaskarki


Dospawałem nogi i wspawałem siatkę wcześniej wyciętą tyle że w innym miejscu.

Na siatce będzie się stawiało pojemnik do którego będzie się zsypywać ścierniwo w którym będzie wsadzony wąż podłączony do pistoletu, który to będzie sobie zasysał ścierniwo.

Polutowałem trójkąty które wcześniej wyciąłem z arkusza blachy. Blacha była ocynkowana więc nawet nie źle (oczywiście z użyciem kwasu) się lutowała.
Wyszedł mi taki lej który będzie od dołu zamocowany.

Boki piaskarki to panel podłogowy przymocowany nitami a od wewnętrznej strony zszywkami przyczepiłem do każdej ze ścian wykładzinę podłogową gumową o grubości 2 mm w wiadomym celu.Wykładzina z Castoramy za 20 zł kawałek o wym 1,7m na 3m.

Zostały także przymocowane kółeczka z tej racji że piaskarka będzie troszkę ważyć a tak będę miał możliwość samodzielnego jej przemieszczenia.


Piaskarkę uważam za zakończoną. Teraz tylko ścierniwo, powietrze trochę prądu w razie potrzeby i można się bawić.....






Obecnie w piaskarce jeszcze domontowałem rurę taką jak od rynny w którą wmontowałem wiatrak wyciągający pył na zawnątrz, włączany razem z dodatkowym światłem wewnątrz piaskarki.

ps. teraz nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek pracy remontowo-restałratorskiej bez takiego sprytnego urządzonka.

AMEN

Offline hckosmo

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 2368
  • Karma: +4/-2
Odp: Piaskarka - made in LuKi
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2012, 10:18:13 am »
O ja cię Pier!!!!! Tego się nie spodziewałem, że ktoś będzie miał tak genialny w swojej prostocie pomysł i wysmyczy cosik takiego!!

Powidz mi jak podajesz ścierniwo?? Podejrzewam że gdzieś stoi kompresor, do którego jest podłączona rura z ścierniwem, jakiej grubości używasz itp.
_________________
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprawdź informację w wątku WAŻNE

znajdziesz go na samej górze forum


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline luKi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 217
  • Karma: +0/-0
Odp: Piaskarka - made in LuKi
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2012, 10:19:05 am »
Kompresor podłączony do pomarańczowego spiralnego przewodu ( koniecznie musi być zastosowany odwadniacz na przewodzie powietrznym, gdziekolwiek albo tuż przy kompresorze, albo przy pistolecie )

Ścierniwo zasysane jest przez niebieski kabel, który też podłączony jest do pistoletu ( na foto miejsce połączenia pistoletu z niebieskim przewodem przysłonione rękawiczką ) Drugi koniec włożony jest do pojemnika ze ścierniwem podstawionego pod lej do którego zsypuje się ono podczas piaskowania i tworzy się obieg zamknięty ( ścierniwo koniecznie musi być suche jak pieprz ).
Ja używałem do piaskowania już chyba wszystkiego z różnymi efektami, stosowałem i piasek z rzeki ( ponieważ jest już wypłukany i bez pyłu, jednak po jakimś czasie ziarenka piasku rozbijają się i tworzy się kurz przez który mimo oświetlenia niemal nic nie ) korund, kulki szklane o różnych ziarnistościach, pył szklany ( wg. mnie najlepszy do moich potrzeb ). Jednak jeśli chcę uzyskać efekt połysku szkiełkuję kulkami szklanymi przy użyciu ok 4-5 atm. Może nieco dłużej schodzi, ale kulki nie rozbijają się tak szybko jak przy wyższym ciśnieniu i można więcej wyszkiełkować.

Jeśli chcecie uzyskać efekt połysku na aluminium tak jak np. gaźniki które dostajecie z regeneracji polecam mikrokulki szklane o grubości 200-300 um i ciśnienie 4-5 at.



Offline norbert

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Karma: +0/-0
  • http://bmw-r35.com/ --> forum bmw r2 r3 r35 r4 emw
    • BMW R2 R3 R35 R4 EMW FORUM
Odp: Piaskarka - made in LuKi
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2012, 06:20:37 pm »
Dwa pytania :
1. to u góry to szyba ? Byłem nie raz na piaskarni i raz oberwałem ziarnkiem piasku pod oko, bolało jak sk...syn i śliwa jak po Gołocie za czasów kwacha, bał bym się kapkę i zastosował pleksę.
2. ścianki obij najlepiej czarną gumą i pracuj przy wyłączonym oświetleniu zewnętrznym, wzrok się nie męczy i dokładniej widać szczegóły.
Pomysł przedni , nie radzę używać w miejscach gdzie masz jakieś wartościowe przedmioty ( motocykl, samochód, TV, komputer) ale za pomysłowośc 5
_________________
Jedz tom zupe bo jak nie to smietany doleje i psu dam.
Zapraszam na forum poswięcone przedwojennym jednocylindrowym bmw ------>    http://bmw-r35.com/

Offline luKi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 217
  • Karma: +0/-0
Odp: Piaskarka - made in LuKi
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2012, 06:21:51 pm »
Tak to boczna szyba z robura, mam tych szyb jeszcze z 7. Powierzchnią pasują idealnie i są sprawdzone (twarde). Pleksa w 100% nie zdała by egzaminu ponieważ obawiam się że mógł bym nie wyrobić kosztowo. Jeśli piaskowałeś w takiej kabince wiesz jak ( czyściwo ) wali po wszystkim w okół, min po szybie. Pleksa zmatowiła by się po krótkim czasie przez co nic nie było by widać, a szyba starcza mi na jakieś pól roku użytkowania zanim zmatowieje od uderzających ziaren czyściwa.

Co do piaskowania masz rację, że najlepiej robi się to wieczorem na wolnym powietrzu ( ciemno w okół, jasno w środku i ten pył leci gdzie chce ) choć piasku nie używam prawie w ogóle jedynie szkła lub innego medium niemal nie pylącego w porównaniu z piaskiem.

Co do czarnych ścianek, zastosuję przy następnym projekcie te już zostaną co prawda gumowe ale jasne.
_________________
Awo T, Iż-49, 2x Sinson sr2, SHL M11, Jawa 50 Mustang.
Pozdrawiam Łukasz

jawor75avo

  • Gość
Odp: Piaskarka - made in LuKi
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2012, 06:23:18 pm »
Pleksa jest bezpieczniejsza szyby potrafia pekac podczas piaskowania osobiscie tego doswiadczylem na piaskarce przemyslowej uderzenie bylo tak silne ze szyba rozsypala sie na 2m wokul piaskarki naszczescie nikogo nie bylo przy maszynie cisnienie robocze na jakim my piaskujemy to 6,5bar