Kwietnia 18, 2024, 03:56:33 am

Autor Wątek: Moje AWO S  (Przeczytany 10991 razy)

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Moje AWO S
« dnia: Marca 12, 2012, 02:25:20 pm »
Witam to kilka zdjęć mojego AWO S z 1961r.
Przepraszam za jakość ale zdjęcia robione telefonem przy kiepskim świetle.





A tu dwa zdjęcia zrobione w trakcie rozbiórki.




Offline Michał

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2659
  • Karma: +5/-3
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 12, 2012, 03:05:19 pm »
Fajny i z jednego kawałka.
_________________
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO

Offline robert_kow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 12, 2012, 03:06:24 pm »
Witaj małe pytanko czy tylna lampa jest oryginalna? Miałem taką samą i każdy twierdził ze tylko MZ takie miały a nie awo?

Offline Michał

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2659
  • Karma: +5/-3
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 12, 2012, 03:07:05 pm »
Koniec produkcji miał takie montowane nieraz. Mieli to co dostali od dostawców jak to w socjalistycznej gospodarce było.
_________________
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 12, 2012, 03:07:46 pm »
To dopiero moja pierwsza renowacja starego motocykla, dlatego licze na waszą pomoc. Mam do was kilka pytań:

Czy półki dać do chromowania czy raczej do malowania, bo przeczytałem gdzieś na tym forum, że chrom na półkach może pękać, to prawda?

Nie wiem do końca też co zrobić z tylną lampą, czy w oryginale były czarne, czy chromowane? Bo też słyszałem kilka opinii na ten temat.

Czy obręcze kół były malowane, czy chromowane?

I czy w oryginale na tylnym błotniku były naklejki simson i SUHL ?

Offline robert_kow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 12, 2012, 03:08:23 pm »
Odnośnie półek w moim były chromowane więc zostały w ten sposób z reaktywowane ale założyłem drugie malowane. Tylną lampę miałem właśnie taką jak w MZ ale założyłem z modelu wcześniejszego bynajmniej ładniej wygląda. Tak samo klamki były z gałkami założyłem ostre. W zasadzie w ostatnich rocznikach nie do końca wiadomo co stosowano Tak jak kol Michał powiedział "co dostali od dostawców montowali" wydaje mi się jak nie zrobisz będzie dobrze

Offline motoarczi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 12, 2012, 03:09:39 pm »
obręcze kół były robione 3 rodzaje aluminiowe do jazdy solo ,stalowe malowane ,chromowane w wersji export z chromowanym bakiem a znaczki na błotniku były w oryginale mam jeszcze taki błotnik nie ruszany i tam jest a błotnik jest z 60r.

Offline robert_kow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 12, 2012, 03:10:41 pm »
można prosić o fotki?

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 12, 2012, 03:11:29 pm »
Z racji różnych zajęć(szkoła, treningi) remont motoru idzie mi dość mozolnie, jednak znalazłem w tym tygodniu wolną chwilkę i postanowiłem rozmontować siedzenia. Okazało się że pod dorabianym zielonym obszyciem znajduje się jeszcze oryginalne (chyba). Mam do was pytanie czy kolor obszycia siedzeń mówi nam o kolorze w jakim był motor w oryginale? Jestem ciekaw, bo poprostu kolorystyka tego co znalazłem nie pasuje mi jakoś do czarnego koloru motocykla.






Czy kolorem oryginalnym mógł być kolor który "wychodzi" spod koloru zielonego na baku? ( zdjęcie - 1 post tematu)

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 12, 2012, 03:12:13 pm »
Też się kiedyś zastanawiałem nad korelacją kolorów siedzenia-motocykl.
Ciężko jednoznacznie mi coś powiedzieć gdyż zdjęcia w internecie nie dają pełnego obrazu a tylko ogólny zarys.
Przypuszczalnie:
Motocykl czarny - siedzenie:
-kanapa pojedyncza gdzie boki białe lub beż, góra czarna, boki białe lub beż góra fiolet, boki czarne góra ciemny brąz-bordo
-kanapa pojedyncza cała brązowa lub cała czarna,
Motocykl beżowy - siedzenie:
-kanapa pojedyncza cała brązowa , boki czarne góra ciemny brąz-bordo, cała czarna
Motocykl seledynowy - siedzenie:
-kanapa pojedyncza cała brązowa
Motocykl niebieski - siedzenie:
-kanapa pojedyncza boki białe a góra niebieska
Motocykl bordowy - siedzenie:
-kanapa pojedyncza cała czarna
Motocykl zielony jasny - siedzenie:
-kanapa dzielona boki beż góra szara
Motocykl czarny - siedzenie:
-kanapa dzielona boki białe lub beż góra szara lub czarna, boki bordo góra czarna lub brąz ciemny
Motocykl bordo - siedzenie:
-kanapa dzielona boki białe lub beż góra bordo lub czerwona
Starałem się nie pisać o kolorystyce pozafabrycznej.
Gdzieś jeszcze widziałem zieleń ale nie mogę namierzyć gdzie.
Więcej nie chce mi się szukać.
Kolorystyka bogata jak na tamte czasy.
Szperaj po sieci. Tak najszybciej
http://www.google.pl/search?tbm=isch&hl=pl&source=hp&biw=1280&bih=590&q=awo+simson&gbv=2&oq=awo+simson&aq=f&aqi=g5g-S5&aql=&gs_sm=3&gs_upl=771l2478l0l2748l10l10l0l4l4l0l194l569l4.2l6l0
Łatwiej mają posiadacze Turistów 

Jak będziesz robił nowe obicia to możesz skierować się do kolegi z Janowa Lubelskiego, który się tym para i szyje obicia do wielu motocykli.
Wystawia się na MWB Łódź, jego wyroby są w Skuter Dębica i chyba również na allegro były.
Robi z dermy ale skórę zdaje się też uszyje. Paleta kolorów spora.

Offline robert_kow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 12, 2012, 03:12:56 pm »
Polecam wyroby z Janowa solidnie wykonane

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 12, 2012, 03:13:42 pm »
Koledzy ile kosztowało was chromowanie motoru? byłem się pytać w lokalnym zakładzie, gdzie powiedziano mi że cena pochromowania kwadratu o boku 10cm waha się w granicach 10-15zł (zależy czy dajemy wyczyszczone części) czy ktoś może orientacyjnie powiedzieć ile zapłacę chromując w tej cenie, odliczając tylną lampę i tłumik.

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 12, 2012, 03:14:20 pm »
Tak jak piszesz koszty będą zależne od przygotowania powierzchnii ale też od stanu chromowanych części np.. czy są gładkie czy z wżerami itp.
Wydaje mi się, że koszt za wszystkie większe i mniejsze części może oscylować między 800-1500zł.

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 23, 2012, 10:28:36 pm »
Mógłby ktoś wrzucić fotki podnóżek (od sporta) pasażera i kierowcy. Bo chciałbym porównać je ze swoimi;)

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 22, 2012, 08:50:14 pm »
Witam. Nie pisałem już prawie 2 miesiące, tak więc motocykl rozebrany jest już co do ostatniej śrubki . Niedawno oddałem części do lakiernika, wybrałem najbardziej popularny kolor - czarny. Gdy odbiorę części oczywiście wrzucę fotki. Mam do was pytanie gdzie można dostać sprężyny do siedzenia? Czy są dostępne gdzieś oprócz SD ? Szukałem po okolicznych sklepach, jednak nigdzie nie mogę znaleźć takich które były by odpowiednie ;)

Offline hckosmo

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 2368
  • Karma: +4/-2
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 23, 2012, 11:39:54 am »
Trudno będzie ci znaleźć taką sama. Prędzej poszukaj zakładu co trudni się dorabianiem sprężyn. Wysyłasz im na wzór a oni dorobią ci ile chcesz. Znajomy tak zrobił z swoimi od sporciaka.

Przykładowy zakład: Damian Kachel, Opalenica tel: 604-261-526
Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 23, 2012, 01:17:19 pm »
Jeśli nie zależy Ci bardzo na oryginalności a potrzebujesz szybko funkcjonalności to sprężyny można wyciągnąć z siedzeń rowerowych.
Są zwykle krótsze ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je łączyć szeregowo.

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 24, 2012, 08:58:31 pm »
Mógłby ktoś podać, w jakiej odległości od krawędzi błotnika (tylnego) ma przyklejone naklejki  Simson i SUHL, ponieważ nie kupiłem jeszcze lampy więc nie mam za bardzo jak przymierzyć.

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 23, 2012, 03:24:54 pm »
Nie pisałem już tutaj prawie 3 miesiące, co nie znaczy że był to stracony czas ;) Wszystkie części są już pomalowane, gdy tylko wróci do mnie aparat to zrobie zdjęcia i wrzuce na forum, silnik oddałem do remontu, dziś zawiozłem części do chromowania, jednak jak sie dowiedziałem gotowe będą najwcześniej za 2 miesiące... więc to troche pokrzyżowało moje plany składania motoru, i wyjechania nim na droge jeszcze w tym sezonie. Mam również problem z przednią felgą która jest powyginana, poszukałem na allegro i znalazłem felge do jawy TS-ki ktoś może ktoś z was ma taką http://www.allegromat.pl/aukcja115477 ? nie orientujecie sie czy będzie to odpowiedni rozmiar do awo ?

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 23, 2012, 03:31:38 pm »
Ta Jawa i Awo mają obręcz 18 cali.

Offline janel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 24, 2012, 01:29:13 am »
Rozmiar rozmiarem, ale zwróć szczególnie uwagę na to jak sie układają nyple, ja mam jeszcze u siebie założone obręcze podobno od jawy i niby wszystko jest ok ale nyple układają się lekko pod innym kontem co powoduje minimalne załamanie szprychy zaraz za nyplem i szprychy lubią wtedy się urywać podczas jazdy. A w dodatku krawędź otworu na nypel go kaleczy. Dlatego ja właśnie jestem w trakcie przygotowywania oryginalnych (już wypiaskowane).

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 24, 2012, 11:02:51 am »
Od jakiego motocykla moge dobrać jeszcze przednią felge? Bo jeżeli kolega janel pisze że te od jawy nie pasują zbyt dobrze, to wole nie ryzykować.

Offline Frytejro

  • Mechanik
  • **
  • Wiadomości: 360
  • Karma: +0/-1
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 24, 2012, 11:48:37 am »
Zgadza się... te od jawy maja lekko inny kąt ukladania się nypli. Ale ja jezdzilem 2 sezony w 2 osoby w 80% i nic sie nie urwało. Ani jedna szprycha, zato w orginale jedna poszła. Wiec to ze cos peknie o raczej nie wina felgi :)

Offline wadmed

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1318
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 24, 2012, 01:00:29 pm »
MZ ETZ 250 ma obręcze 2,15x18", są aluminiowe

Offline Frytejro

  • Mechanik
  • **
  • Wiadomości: 360
  • Karma: +0/-1
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 24, 2012, 11:31:43 pm »
teraz dopiero zobaczylem zdjecia ( w pracy nie mam mozliwosci :;/)  masakrycznie wygladajacy egz do odratowania... podoba mi sie!!! powodzenia w dzialaniach.. !!

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 27, 2013, 10:19:06 pm »
mam problem z podnóżkami pasażera, nie wiecie od jakiego motoru można je dobrać ?

Offline przemekkx94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Karma: +0/-0
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 14, 2013, 03:28:55 pm »
Wczoraj rozebrałem licznik, niestety okazało się że wskazówka jest urwana  :( ma ktoś może na zbyciu taką część do licznika ? lub jakiś dobry sposób jak to naprawić, czym skleić
 
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2013, 03:49:29 pm wysłana przez przemekkx94 »

Offline Michał

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2659
  • Karma: +5/-3
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 14, 2013, 05:19:29 pm »
Masz problem. Tylko wymiana-ciężko będzie.
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO

Offline sona46

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2954
  • Karma: +4/-3
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 15, 2013, 08:58:00 am »
W takim samym stanie kupiłem ostatnio na bajzlu z ułamanym czopem i pogiętą sprężyną,u ciebie sprężyna chociaż cała i wskazówka no ale i tak dwa lata szukania,myślałem czy jaki stary zegarmistrz by się nie podjął z dorobieniem,ale czy tacy jeszcze są?? i za ile?-czy gra warta zachodu.

Offline Frytejro

  • Mechanik
  • **
  • Wiadomości: 360
  • Karma: +0/-1
Odp: Moje AWO S
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 22, 2013, 01:09:09 pm »
Są - czop to nie problem, a i sprezyna moze tez nie byc problemem ale to juz dopytasz.. chcesz podam CI namiar na takiego starszego zegarmistrza, który takie rzeczy wciąz robi, zadzwonisz i zapytasz. Mi za zrobienie czopu do Omegi z 59r powiedział 50 pln.. a czop w liczniku jest łatwiej zrobic..