Czerwiec 25, 2018, 09:14:04 pm

Autor Wątek: Przeciek zbiornika  (Przeczytany 823 razy)

Offline Donald

• Mechanik
  • **
Przeciek zbiornika
« dnia: Kwiecień 03, 2012, 06:38:32 pm »
Nie jest to może szczyt techniki wartej oddzielnej publikacji, ale przy takim zastoju na forum, postanowiłem wrzucic ten temat.

Przed założeniem baku paliwa (parę lat temu) wykryłem przeciek przy kraniku. Zostało to zalutowane lutem używanym do łączenia rynien ocynkowanych. Przy montażu wyrzuciłem gumowe podkładki pomiędzy zbiornikiem i ramą (dotyczy AWO T - są tam takie dwa pasy gumy wciskane na ramę). Może brak tych gum (taka prymitywna amortyzacja) a może mała elastyczność lutu, spowodowały, że bak ponownie się rozszczelnił. Na szczęście mój nieoceniony sąsiad z garażu, posiadał wszystko co trzeba (sprzęt i know-how) aby wykonać taką naprawę.

Po gruntownym oczyszczeniu powierzchni wokół króćca na kranik paliwa,

dobrym wygrzaniu kolbą, została nołożona pasta lutownicza,

a następnie lutowanie odpowiednim lutem.

Na koniec wszystko zalakierowałem lakierem renowacyjnym . Po montażu ani kropla nie kapnęła, ale zobaczymy jak będzie w ruchu. AWO T ma jednak spore wibracje (chyba większe niż Harley) i spawy mogą pękać.

Offline hckosmo

• Administrator
  • Mistrz
Odp: Przeciek zbiornika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2012, 06:39:18 pm »
Ja miałem przeciek w komorze pływakowej w gaźniku i uszczelniłem Distalem - początkowo założyłem że owa naprawa będzie na czas 2-3 tygodni lecz wyszło na to że jeździłem tak cały sezon.

Tak na gorąco mój przyjaciel dwa dni temu uszczelnił bak od swojego Ruska też distalem ( spaw przy główce ramy ) i nie narzeka

Lecz jest to sposób ,, na szybko " lub ,, prowizorka "

Sprawdź informację w wątku Przeniesienie forum

znajdziesz go na samej górze forum

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline fino

• Nowicjusz
  • *
Odp: Przeciek zbiornika
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2012, 06:40:12 pm »
Mój patent na uszczelnienie baku: dobrze doczyścić_pokryć okolicę pastą cynową do lutowania instalacji CO miedzianych_podgrzać palnikiem propan-butan do stopienia pasty_ostudzić _przeszlifować_pomalować.
UWAGA: baki mocno zardzewiałe w środku mogą wystrzelić z powodu oparów starego paliwa, zatem ja wpuszczam w trakcie grzania CO2 z butli.