Czerwiec 21, 2018, 02:38:01 am

Autor Wątek: Cześć i Czołem!  (Przeczytany 337 razy)

Offline wojtex

• Nowicjusz
  • *
Cześć i Czołem!
« dnia: Styczeń 14, 2018, 10:42:38 pm »
Witam wszystkich Forumowiczów!

Mam na imię Wojtek i jestem z Pruszkowa. Pochodzę z Sarzyny na Podkarpaciu. Ostatnio kupiłem AWO Sport, a racze wywrotkę części, które kiedyś były właśnie tym motocyklem ;-)
W każdym razie, od zawsze chciałem mieć AWO. Nie jest to pierwszy mój motor. Poza tym mam jeszcze Jawę 250, Osę M-50, Gazelę, WSK M06-64, Romety Polo i kilka komarów.
W każdym razie, AWO od początku mojej przygody z motorami było na liście najbardziej pożądanych. Około rok temu, mój szwgier powiedział, że na podwórku jego rodziców ich znajomy Mietek trzyma jakieś motory i może mi je pokazać. Rzeczywiście było tam kilka sprzętów - dwie WSKi, Jawa TS350 z pospawaną paką, Romet Ogar 205 i ...rozkręcone AWO Sport! Jak to zobaczyłem to od razu stwierdziłem, że będzie moje! :-) Co prawda, Mietek w ogóle nie myślał o tych motorach ale niestety też za bardzo chciał sprzedać. Co jakiś czas nękałem go pytaniem o sprzedaż AWO ale ten ciągle się zastanawiał. Już mnie to zmęczyło i zirytowało więc machnąłem ręką i przestałem dzwonić do niego.  Stwierdziłem, że jeżeli jest mi on pisany to będzie mój. W święta szwagier powiedział, że Mietek wreszcie się zdecydował i podał cenę. Pierwsza cena była moim zdaniem za wysoka więc zacząłem ostro negocjować. Koniec końców dogadaliśmy się. Przy okazji szwagier zagarnął dla siebie ładnego, kompletnego Kobuza 175. Kobuz na tyle ładny, że zostanie z oryginalnym lakierem.

Dawno, dawno temu, Mietek postanowił zrobić gruby generalny remont i rozkręcił motor. Niestety na tym remont zakończył. Tak te części przeleżały ze 20 lat. Przez ten czas kilka części niestety zginęło. Cała reszta od 5.01.2018 jest moją własnością. Na początku miałem myśli, żeby po barbarzyńsku to sprzedać na części i pieniądze włożyć w inny motor ale jeszcze nigdy tak nie zrobiłem, a nawet nigdy jeszcze nie sprzedałem żadnego motoru więc postanowiłem spróbować postawić te zgliszcza na koła i przywrócić Awoka do ruchu. Wiem co nieco o restauracji motocykli więc jestem świadomy jak trudne i kosztowne będzie to przedsięwzięcie ale spróbuję. Aktualnie kończę remont Osy więc Awo musi chwilkę poczekać ale w tym czasie może uda mi się uzupełnić jakieś braki.

Koledzy, liczę na Waszą pomoc i oczywiście w miarę możliwości ja będę próbował pomóc innym Forumowiczom. Postępy będę opisywał w swoim wątku, w dziale "AWO na stole operacyjnym".

No to do dzieła!

Tak o wygląda:

Offline wadmed

• Mistrz
Odp: Cześć i Czołem!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2018, 12:38:40 am »
To jesteśmy sąsiadami ;)

Offline sona46

• Mistrz
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2018, 06:25:12 am »
Powitać :),trochę pracy będzie,ale baza jest.

Offline Michał

• Mistrz
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2018, 07:29:33 am »
Witam i życzę wytrwałości w składaniu układanki ( tak jak bym widział moje części 30 lat temu  8))
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO

Offline jah

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:25:13 am »
Witam i życzę wytrwałości -fajne klocki ;D

Offline habayusa

• Starszy Mechanik
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:13:24 am »
Witam
Lubię zapierdalać

Offline jawol

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:16:08 am »
Cześć !  :D Pozdrawiam z Pomorza  :D , masz ciekawe puzle do składania  :o ,życzę wytrwałości  :D
Nadszedł czas by realizować swoje marzenia :)

Offline wadmed

• Mistrz
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:41:39 am »
E tam puzzle rama i zbiornik jest to już widać motocykl :)

Offline LukS

• Moderator
  • Mistrz
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2018, 12:03:19 pm »
Cześć
Zachowaj w oryginale co można bo moim zdaniem można wiele!

Offline PanKamil

• Mechanik
  • **
  • Starszy Teoretyk
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2018, 12:08:24 pm »
Witam i pozdrawiam z okolic Wrocławia :)
Wolniej to można już tylko stać !!!

Offline wojtex

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:26:25 pm »
Mam duże szczęście, że motor jest miejscowości Sarzyna, skąd pochodzę, a to tylko 40km od Łańcuta, czyli od kolegi Cykora. Już mu się wstępnie zapowiedziałem więc o silnik jestem spokojny :-)

Offline wojtex

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:30:32 pm »
Dzięki za miłe przywitanie!

Offline PanKamil

• Mechanik
  • **
  • Starszy Teoretyk
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:31:18 pm »
To Szczęściarz z Ciebie  :)
Mieć tak blisko do jedynego na świecie fabrycznego serwisu AWO to jak wygrać w totka  ;)
Wolniej to można już tylko stać !!!

Offline wojtex

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:39:10 pm »
Wadmed, nawet są dwa baki! :-)  Tylko ten cały czarny ma jakieś inne mocowania - węższy rozstaw i nie pasuje do ramy.
Witam sąsiada! :-) Do zobaczenia!

Offline wojtex

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:41:05 pm »
Już na początku, kolega Endrju057 wspominał mi o Cykorze, że to Awo mistrz.

Offline hckosmo

• Administrator
  • Mistrz
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:47:46 pm »
Witaj Wojtku

Mieszkasz blisko Wadmeda, rodzinne strony blisko Cykora - nie wyobrażam sobie lepszej sytuacji na remont, no chyba że Pińczów - ale o wiedzy kolegi Michała z Pińczowa nie raz się przekonasz.

Parę informacji technicznych - przerzuciłam twoje wątki z zdjęciami do działu AWO na stole operacyjnym, jako wstęp. W powitalni w zasadzie się witamy, a o szczegóły techniczne w innych wątkach - tylko informacyjnie

Co do Awoczka to przychylam się do opinii Łukasza ( Luks ) zostawić w oryginalnym lakierze - takie wytarcia, zadrapania dodają smaczku, odnowić lakier i nie ruszać. Ale decyzja po twojej stronie.

Pozdrawiam i jeszcze raz Witam na Forum ( przy okazji zapraszam do Nowego Tomyśla latem )
Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline wojtex

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2018, 03:01:07 pm »
Ok. Dalej będę pisał w tamtym wątku. Jeszcze muszę zastanowić się nad rodzajem odbudowy. Będę oczywiście pisał o postępach. Bobrze wiedzieć, że mam blisko fachowców w temacie. Z góry dziękuję za pomoc!

Offline Michal

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2018, 04:09:48 pm »
Witaj.

Offline tlukas

• Starszy Mechanik
  • Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:56:21 pm »
Cześć

Offline jawol

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2018, 10:40:46 pm »
Już na początku, kolega Endrju057 wspominał mi o Cykorze, że to Awo mistrz.
Nie tylko Endrju o tym wie , w Bieszczadach mieliśmy próbkę możliwości  :D strzałka na banerze w głębi powinna być skierowana w dół  :D :D , a mówili ,że" się nie da ", a jednak pojechał dalej  :D :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 10:43:49 pm wysłana przez jawol »

Offline wojtex

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:00:34 pm »
Rozumiem, że Cykor to ten majstrujący przy motorze! Jeszcze się nie spotkaliśmy ale jesteśmy wstępnie umówieni na oględziny tych moich części.

Offline jawol

• Mechanik
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:08:11 pm »
No jak nie jak tak  :D :D :D

Offline Endrju057

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 16, 2018, 03:00:30 pm »
Cześć Wojtek,  super że już masz tego Sporta !!  kończ Osę i ruszaj z Awokiem, powodzenia.
ps. wspominałem nie tylko Cykora, ale też Michała i Pawła  i innych forumowiczów :D
(moja Osa już na ukończeniu)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 04:17:26 pm wysłana przez Endrju057 »

Offline wojtex

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2018, 10:35:08 pm »
Cześć Andrzej! No wziąłem go. Stan jest ciężki. Jakieś części zamienne są chociaż rzeczywiście tanie nie są. Towarzystwo na tym Forum jest bardzo przyjazne od samego początku więc może wspólnie uda się reanimować te Awo - zwłoki :-) Oglądałem też Twój egzemplarz. Bardzo ładna robota. Odezwę się do Ciebie w kwestii lakierowania ale to za jakiś czas. Stosuję się do tej zasady, że nie ma co rozgrzebywać dwóch poważnych robót w jednym czasie. Najpierw muszę skończyć Osę. W tym czasie spróbuję kompletować braki i poskręcać te kawałki w całość w takim stanie, w jakim obecnie są.

Offline webster

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2018, 07:49:09 pm »
;-) No to widze ze mam dar przekonywania apropo zakupu   koncze ose i zabieram sie za awo wiec niebawem sie tu reaktywuje ;-)

Offline wojtex

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 20, 2018, 11:13:41 pm »
No tak, przyznam, że Ty i Andrzej mieliście w tej sprawie decydujące zdanie :-) Myślę, że mogę podziękować za dobrą poradę. Trochę przyspieszyłem z Osą bo to Awo już bardzo mnie korci!