Czerwiec 25, 2018, 09:15:13 pm

Autor Wątek: Rejestracja AWO - doświadczenia własne  (Przeczytany 1073 razy)

Offline Stratoliner

• Nowicjusz
  • *
    • Awo 425
Rejestracja AWO - doświadczenia własne
« dnia: Czerwiec 04, 2012, 02:24:03 pm »
Dziś zarejestrowałem swojego turysta a było to tak...

Odrestaurowany sprzęt nie posiadał papierów więc zakupiłem ramę z papierami, gdzie ostatni przegląd był w 1982r.
Papiery były w fatalnym stanie ledwo dało się odczytać imię i nazwisko,nr rejestracyjny, nr ramy był ledwo widoczny, miejscowość była nieczytelna, na szczęście pieczątka z Urzędu Gminy w Przecławiu była czytelna.
Ponieważ nr rej był RZV co sugerowało Rzeszów zadzwoniłem do Wydz. Kom. do Rzeszowa tam skierowano mnie do Mielca bo w dowodzie jest Urząd Gminy w Przecławiu a Przecław przejął Mielec.
Zadzwoniłem do Mielca i powiedziałem, że mam możliwość zakupu motocykla ale dokument jest w bardzo złym stanie i nie jestem pewien czy będę go mógł zarejestrować. Tam Pan baaardzo miły ( serio! ) powiedział, że sprawdzi w archiwum i oddzwoni! ( szczena opada ) zadzwonił po 30 min i powiedział, że mają motocykl o takich tablicach na tego właściciela, podał mi miasto z dowodu i stwierdził, że niestety poza wpisem "simson 250 " nie mają na ten motocykl żadnych danych ani nr ramy, silnika ect.. ( hura! ). Wyjaśniłem, że ja mam dowód z wpisanymi tymi danymi tylko miasto nieczytelne. :) Urzędnik pouczył mnie, że muszę mieć OC wystawione w dniu zakupu motocykla.
OC zakupiłem na drugi dzień w PZU. Tam w związku z tym, że w dowodzie jest tylko rok rejestracji wpisano datę rejestracji 01.01.1958 ( co później okazało się istotne ). Z Papierami, umową, oc wsiadłem na moto bez tablic ( bo nie mam ) i pojechałem na przegląd. Tam kolejny miły Pan wypisał mi białą kartę z przeglądu pojazdu z istotną data 01.01.1958r z wszystkimi danymi które były konieczne łącznie z odpowiednim nr ramy. W następnym dniu pojechałem dokonać rejestracji.
Przy rejestracji powiedziałem , że dzwoniłem do Mielca i udzielono mi info, że jest taki sprzęt. Pan ( znowu miły ) poszedł na zaplecze w celu dokonania telefonicznego potwierdzenia czy takowy sprzęt istnieje. Uzyskał satysfakcjonujące potwierdzenie i sprzęt został zarejestrowany na tzw dowód miękki. Za 3 ytyg mam zadzwonić czy jest twardy dowód.

Wszystko trwało ok 3 dni... :)

Jeśli nie macie dowodu a macie sprzęt możecie go zarejestrować jako zabytek! Koszt takiej rejestracji to 1100zł a zajmuje się tym firma ze strony http://oldtimerbazar.pl/ i nie trzeba do nich jeździć sprzętem :)
Grajek

Offline hckosmo

• Administrator
  • Mistrz
Odp: Rejestracja AWO - doświadczenia własne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2012, 03:51:14 pm »
Takie pytanko czy papiery nie były czasem wyrejestrowane? Przekreślone wraz z pieczątką oraz data wyrejestrowania motocykla? Czy były cały czas ważne?
Panie co to? To IŻ?

No Tam ten miał zmieniacz biegów przy baku, ten jakoś wybrakowany, czy pan przerobił?

Offline Stratoliner

• Nowicjusz
  • *
    • Awo 425
Odp: Rejestracja AWO - doświadczenia własne
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2012, 07:27:39 am »
Cały czas ważne bez przekreśleń, obcięć narożnika ect.
Grajek