Marca 29, 2024, 07:30:21 am

Autor Wątek: Węgry 2018  (Przeczytany 21635 razy)

Offline tlukas

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Karma: +5/-1
  • Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 19, 2018, 12:43:53 pm »
mam tu tych fotek trochę... nic to.. i filmik 8)
https://www.youtube.com/watch?v=CjDvnCwYLlc

po muzeum, Olla zabrał nas do domu.. po drodze zauważyłem, że coś za nami się wlecze, jakiś samochód, nagle sygnały świetlne - policja. Tu zwrócę uwagę na wcześniej zaakcentowane światło tylne w awoku kolegi Marka; ale od początku - wiedząc, że nie świeciła mi przednia lampa, a w zasadzie blask rozświetlała mocna pozycyjna szybko zgasiłem motocykl na poboczu drogi i włączyłem postojowe, nawet się nie poznali ale może przez to, że minęli mnie i do kolegi, że "lampećka z tylu nieni dobra, slabiutka" itd.. oczywiście znów na migi musiałem się dogadać z nimi wszak nie znam ichniejszego dialektu, ostatecznie para policyjna pyta czy to mój kolega, mówię, że tak... więc pozwolili jechać, było już chyba po pierwszej, a może jeszcze przed... tak czy siak Olla wysiadł z samochodu i wytłumaczył im, że zabiera nas strudzonych podróżników do siebie itd... na miejscu najpierw, jak na "motorzystów" przystało zwiedziliśmy garaż ze stanowiskiem pracy do składania wałów, tak bardzo żałuję, że nie zrobiłem jakiejś foty; takiego GARAGE nie mam ani ja, ani Michał, Robert, Andrzej, Grzechu, Jasiu nawet Marek ;D ;D ;D ;D Wyobraźcie sobie podłoga to nie żaden beton, a deski grube i szerokie niczym w domu, klimacik extra, mógłbym tam browara przyjąć każdego dnia.... dookoła masa części jak to w naszych wcześniej wymienionych garażach oprócz jasia, który części zbytnio nie posiada bo u Grzecha to przynajmniej drugi awok i jawa się znajdują ;) wracając do Olla; tych blacharskich pod sufitem wisiało już cześć ze szparunkami, część dopiero do malowania... siedliśmy przed garażem wspólnie z jego dwoma kolegami - Martinem i jeszcze jednym, którego imienia nie zapamiętałem i zrobiliśmy jeszcze po jakimś browarku... nieskończoność tematów i ich obszerność zmusiła mnie bym zaproponował trochę snu, mieliśmy już przygotowane spanko w domu ale odmówiłem mówiąc, że to my się czujemy niezręcznie w tak ekstremalnej sytuacji, gdyż jesteśmy zupełnie obcy goście, na dodatek narzucamy się swoją wizytą itd...  na to Olla mówi do mnie: "ty nieni obcy, ty masz motorku ty moj kamarat"
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2018, 01:26:29 pm wysłana przez tlukas »

Offline tlukas

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Karma: +5/-1
  • Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 19, 2018, 01:36:45 pm »
ostatecznie z przyzwoitości oczywiście przekonaliśmy Ollę, że będziemy spać na świeżym powietrzu, Marek zadokował na kanapie, a ja ze zgiętymi nogami, na huśtawce... ;D ;D sen był szybki, rankiem Olla wymknął się by przywieźć nam śniadanie, wypiliśmy przy tym kawę, nawiasem mówiąc nie pijam kawy wogóle ale trudno było odmówić takiej gościnności więc posłodziłem z pięć łyżeczek cukru, dolałem mleka i siup... poszło, słowacki kolega patrzył ze zdumieniem... 8) oczywiście był gotowy się obrazić gdy mu ojro wciskałem do ręki, mówię, że to nie za nocleg tylko za poczęstunek syty i przepitek; nie było opcji... "wy som kamaraty" więc zaprosiliśmy go do Polski... chciał jedynie na awoku się przewieźć więc się przewiózł.... oświadczył że: "piekna motorka i weli dobre sie prowadzi"

Offline Grzechu1975

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 151
  • Karma: +1/-0
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 19, 2018, 02:01:15 pm »
Widzę Łukasz że polubiłeś spanie na węgierskich ławkach ;) Super relacja :)

Offline tlukas

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Karma: +5/-1
  • Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 19, 2018, 04:19:28 pm »
na słowackich też.... ;D

Offline Marek Krupa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1819
  • Karma: +2/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 19, 2018, 06:26:02 pm »
To muzeum, które powstało z warsztatu naprawy czołgów i zrzutce 24 osób po 1000E na rok, warto odwiedzić. Zwrócę jeszcze uwagę na Łukaszowe filmiki. Cień uwidacznia, że robił on to jedną ręką i to jeszcze  lewą. Na kamerę nie było miejsca, więc pozostał tylko telefon. Jak on to robił, że się nie wywalił sam nie wiem, może jednak "ta motorka" sama się prowadziła.

Offline Marek Krupa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1819
  • Karma: +2/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 19, 2018, 10:38:20 pm »
Przypominam, że w przyszłym roku jedziemy do Lublany. Najwyższy czas zacząć przygotowania. Przewidywany czas to przełom kwietnia i maja. 

Offline tlukas

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Karma: +5/-1
  • Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 20, 2018, 07:45:51 am »
to już nie na moje siły, Panie marku... 8)


Offline tlukas

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Karma: +5/-1
  • Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 20, 2018, 08:38:06 pm »
powrót do domu był niełatwy z powodu znacznej odległości i wysokich temperatur.. krótko mówiąc świadomość położenia była czynnikiem determinującym .... trza gnać awoki bo jest duże prawdopodobieństwo, że nie zdążymy przed nocą.. kurde silniki grzały się mocno, nie spotykane w naszych warunkach ale i tak nie było źle... praktycznie na każdej stacji paliw mieliśmy chwilę postoju na obniżenie temperatury pieców... ze względów praktycznych podróżowaliśmy w kierunku Chyżnego, po przekroczeniu granicy już luzik, w kierunku Krakowa zakopianką, na autostradę do Rzeszowa, później obwodnicą Krakowa na krajówkę nr 79 i do domu... przed samym Krakowem na stacji paliw zmieniłem jeszcze żarówkę na H4 bo te zwykłe to lipa.... w domu byłem koło 22.30 - 23.00 wynik końcowy na liczniku na fotce... było zajefajnie, warto kiedyś powtórzyć taką podróż 8)

Offline sona46

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2954
  • Karma: +4/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 21, 2018, 07:21:17 am »
Zazdroszczę Wam,super się czyta zwłaszcza gdy przez dwa tygodnie nie widziałem Awo na oczy :),od razu mi lepiej  ;)

Offline Marek Krupa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1819
  • Karma: +2/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 21, 2018, 08:24:57 pm »
Pytanie konkursowe. Co chwile wcześniej robiłem w pobliżu kukurydzy. Dla ułatwienia dodam, że jesteście w błędzie. Ani jedno, ani drugie.

Offline rafciojawa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1191
  • Karma: +2/-0
  • Awo T
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 21, 2018, 09:28:24 pm »
Szałas ;D ?
Jeżeli uważasz,że jedziesz za wolno;zwolnij.:)

Offline sona46

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2954
  • Karma: +4/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 22, 2018, 06:45:54 am »
Zdjąłeś dekiel od prądów i całe ciepło buchnęło ci w twarz  :)

Offline marjew

  • Starszy Mechanik
  • ***
  • Wiadomości: 544
  • Karma: +2/-1
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 22, 2018, 09:46:17 am »
popcorn

Offline Marek Krupa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1819
  • Karma: +2/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 22, 2018, 09:14:47 pm »
)Pudło. Z jedzenia, to przeżyliśmy dzięki pepsi, bo to ma wodę i masę cukru.

Offline tlukas

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Karma: +5/-1
  • Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 24, 2018, 11:58:45 am »
ciężko to odgadnąć... zostanie wyjaśnione na jesiennym spotkaniu... wypada mi wynagrodzić jakim sześciopakiem śmiałka macedońskiego, który rozpłata ten gordyjski splot... podpowiedź jest taka, że nie z przymusu, a raczej konieczności wynikającej z logicznego postrzegania rzeczywistości owy postój się odbył... dotyczy oczywiście awoka i nie jest to temperatura.... 

Offline wadmed

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1318
  • Karma: +0/-0
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 24, 2018, 02:09:53 pm »
Czyżby brak paliwa ???

Offline Michał

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2657
  • Karma: +5/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 24, 2018, 02:31:55 pm »
Sprężony AWO dużo pali.
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO

Offline tlukas

  • Administrator
  • Mistrz
  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Karma: +5/-1
  • Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 24, 2018, 07:44:04 pm »
znów pudło... nie wiem czy pisaliśmy na temat spalania; zaznaczyć należy, że każde tankowanie było skrzętnie notowane w notatniczku na zasadzie przebieg, ilość paliwa z wyszczególnieniem; moje wyniki były zakreślane kółkiem by się nie pogubić, po powrocie podliczyliśmy i wyszło, że średnie spalanie u kolegi to 2,6l/100 km natomiast u mnie 4,16l/100 km. Dopowiem tylko, że odkąd pamiętam ten gaźnik dellorto z okrągłą przepustnicą zawsze tyle Markowi spalał, czy to na przejażdżce do Michała czy na motowyrypę czy po Rzeszowszczyźnie .... mój gaźnik to przecież też dellorto tyle, że z płaską przepustnicą...

Offline Marek Krupa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1819
  • Karma: +2/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 24, 2018, 08:33:20 pm »
A to dowcipniś Michał. Wyższy stopień sprężania to wyższe spalanie.

Offline wadmed

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1318
  • Karma: +0/-0
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 24, 2018, 09:07:19 pm »
Nie za małe spalanie na takie prędkości? Jak dla mnie za ubogą mieszanka, żeby znowu tłoka nie wypaliło.

Offline Marek Krupa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1819
  • Karma: +2/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 25, 2018, 07:58:48 am »
Też się dziwię, ale świeca ok. (fota powyżej) i denko tłoka ciemny brąz. Taki wynik tylko dzięki obniżaniu oporów. Wyższe ciś. w ogumieniu, kierownica przełożona do przodu, oleje syntetyczne, nawet linka licznika  posmarowana smarem silikonowym  i sam kierowca-dziadek turdupel o małym Cx. Dawno temu w młodości na Rajd Hubal do Spały do Piotra Besy zabrałem młodszego kolegę, żeby pokazać mu super imprezę. Niestety on ma tak ze 190 cm i jeszcze +, . drugie niestety, to wiał wiatr. Jak się namęczyłem, żeby w ogóle jechać do przodu, Na piaszczystej trasie też było ciekawie, ale udało się bez gleby.  Z dużym Cx-em była też inna, ciekawa  historia. Przed naszym przystąpieniem do EU, nasza licealna młodzież jeździła do W-wy na Parady Schumana. Na jedną z nich moje AWO zostało załadowane na płasko do autokarowego schowka, na miejscu wyciągnięte, odpalone przy tumanach białego dymu z oleju zalegającego na bocznych ściankach silnika. Uczestnicząc w Paradzie przejechałem Trakt Królewski wioząc wysoką, długonogą blondi w myśl hasła tak już było, a tak może być. Nie wiem, czy nie wystąpić w TV i nie ogłosić światu, że właśnie dzięki AWO  wstąpiliśmy do EU.  Jeszcze w nawiązaniu do smaru silikonowego, to polecam go na przednie lagi, a nie do smarowania licznika. Niestety węgierskie upały spowodowały, że silikonik, podobnie jak paniom po powiększeniach,  popłynął chyba do Dunaju i licznik (oryginał) zaczął się zacierać.

Offline wadmed

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1318
  • Karma: +0/-0
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpnia 25, 2018, 11:42:59 am »
Większe ciśnienie w oponach to tzn do jakiej wartości dobite? Jak w rowerze szosoowym do 9 atm? Kurczę nie chce mi się wierzyć że dzieli ciśnieniu, cx "dziadka" który nie jest aż tak mały (politycznie poprawnie niskiego wzrostu) można zejść przy takich prędkościach do 2,6. Jadąc 60-70 ok ale w granicach 100 ??? ??? ???

Offline sona46

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2954
  • Karma: +4/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpnia 25, 2018, 01:36:57 pm »
To samo Paweł mówię Markowi te 2,6l musi się skończyć podpaleniem zaworów tłoka ni ma bata,no chyba że obliczenia są błędne.

Offline Marek Krupa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1819
  • Karma: +2/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpnia 25, 2018, 02:59:30 pm »
Wadmed, jakie 100, to tylko dla TV było zamykanie licznika, a zwyczajnie to pyr...pyr 55 w porywach 60 km/h (może g) i z górki na luz, a po wyschnięciu te reklamówki ze stacji służyły jako żagle.

Offline Michał

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2657
  • Karma: +5/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpnia 25, 2018, 05:34:31 pm »
W czasach karkowych jak pyrkałem 50-60 bez bagażu było 2,8-3 na Pegazie. Teraz szybciej to 3,5 do 4.
KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO

Offline Marek Krupa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1819
  • Karma: +2/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpnia 29, 2018, 10:20:02 pm »
Tu przykład sumienności  prawie komputerowych zapisków i plakat imprezy  organizowanej przez słowackich przyjaciół.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2018, 10:24:54 pm wysłana przez Marek Krupa »

Offline Marek Krupa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1819
  • Karma: +2/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #86 dnia: Września 22, 2018, 10:58:59 am »
I jak przebiegają jesienne przygotowania? Miśki na motóry i w drogę, bo przed przyszłoroczną wyprawą do Lublany musicie mieć przejechane po remoncie więcej niż 3 tyś km. Taki przebieg pozwoli wywalić ponownie już popsute nowe części.

Offline Marek Krupa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1819
  • Karma: +2/-3
Odp: Węgry 2018
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 01, 2020, 11:04:01 am »
Jeżeli rozważacie wakacyjny, mały wypad, to Węgry są super pomysłem. Weźcie jednak pod uwagę taki termin, żeby uczestniczyć w święcie wina  w Tokaju lub obronie Egeru przed Turkami.  Super, klimatyczne imprezy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2020, 08:58:26 am wysłana przez LukS »