Kwiecień 18, 2024, 02:11:23 am

Autor Wątek: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?  (Przeczytany 8070 razy)

Offline KacperCNC

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Karma: +0/-0
Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« dnia: Wrzesień 01, 2018, 10:20:40 pm »
Chciałbym prosić szanowne grono o radę w temacie motocykli z wózkiem.

Myślę sobie, że potrzebuje zestawu z wózkiem. Nigdy czymś takim nie jeździłem, ale wygląda to fajnie i jest oryginalne.
Czy można na tym bezpiecznie podróżować? Bo chce na tym wozić obie córki, co na solówce jest lekkim problemem :) .

Budżet około 10 tys.

Która z tych opcji będzie najlepsza:
1. Znalezienie wózka do Awo , problem taki że moje Awo ideałem nie jest i nie jeździ jeszcze. kolejny to taki że wózki do Awo są chyba bardzo trudno osiągalne i a jak coś się trafi to do remontu i potrzeba czasu,a tego mam najmniej.
 
2. Myślałem o jakimś youngtimerze z wózkiem , co sądzicie np o Jawie 350 z verolexem. jest to chyba dość popularne na rynku? Jawy są dość tanie, po remoncie to jeździ bezawaryjnie, czy się mylę i też trzeba grzebać?
3 Na youngtimera z BMW mój budżet jest chyba za mału, a te wszystkie klasyczne R80  itp, bardzo mi się podobają, czy do tego są jakieś dobre wózki i ile trzeba liczyć na taki zestaw?
4. No i na koniec to co najłatwiej kupić czyli jakiegoś ruska. A jak rusek to jaki? tu sie boje awaryjności. Pewnie cięzko coś kupić do jazdy, a nie chce kupować do remontu, chyba ze minimalnego.
Na plus na pewno jest napęd wózka, bo chyba tylko tutaj można coś takiego dostać w niskiej cenie. A wycieczka do lasu w lekki teren, to napęd na pewno by się przydał.
Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym temacie.

PS. Dodatkowo chciałbym podpytać o WSKę, bo chciałbym kiedyś mieć w kolekcji WSKę jakąś, i nie wiem co lepsze, polować w jakąś dwuramówkę z początku produkcji? ( ale mam WFM , wiec to prawie to samo) czy może w Kosa albo Kobuza z końca produkcji? Jeśli chodzi o wygląd to Kos mi się najbardziej podoba. No i to 125 , więc żona będzie mogła jeździć jak się przekona :) . Na WFM jeździ po podwórku :) .
W garażu Awo Simson, WFM, a w głowie pełno planów na kolejne.

Offline sona46

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 2954
  • Karma: +4/-3
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2018, 11:23:25 am »
Na zaprzęgaach się nie znam,ale przyglądałem się uważnie pracom kolegi który z BMW R65 spiął velorexa i osiągnął naprawdę pozytywny rezultat.I z BMW to w tej kwocie o której piszesz to jedyny model który do tak lekkiego kosza i za te pieniadze się nadaje,oczywiście do celów rekreacyjnych,chodź za cenę 8tyś już ciężko wyrwać R65,a do tego sporo pracy z zestrojeniem to z koszem.

Offline rafciojawa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1191
  • Karma: +2/-0
  • Awo T
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2018, 11:04:58 am »
Najlepszy zaprzęg, z którym miałem styczność to ruski plus silnik od bmw,taki zestaw jest nie do zaj.... ;),natomiast jawa 350 ,moc jest ale za lekki zestaw,a co najważniejsze to opanować sztukę jazdy z wózkiem i mieć dobre hamulce,tym bardziej że chcesz wozić rodzinkę.

Jeżeli uważasz,że jedziesz za wolno;zwolnij.:)

Offline wadmed

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1318
  • Karma: +0/-0
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2018, 01:47:45 pm »
Rafał jest do zajeba...a .jeżeli wsadzisz piec od BMW to masz ok silnik ale reszta... . Nagle z mocy 26KM robisz 60-80 więc zawsze Ci coś dupnie chyba że robisz po kolei wszystko wzmacniane ale to jest skarbonka bez dna. W pewnym momencie zastanawiasz się czy nie taniej kupić Saharę  ;) ;) ;).
Ja tam na dolniaka w dysku nie narzekam oprócz spalania. Ale porównując że się jeździ jakby 2 awo to jest OK :D

Offline skrzydlaty

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Karma: +0/-0
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2018, 02:52:46 pm »
hej!
Nie wiem, w jakim wieku masz dziewuchy...i jak prężnie pchają się na motocykl, a na ile jest to twoja fanaberia..
Ale...

Dziecko z tyłu samodzielnie: Osobiście uważam, że dopiero ok.11-12 lat jest w stanie się sensownie utrzymać na siodle,
bez ryzyka spadnięcia. Ale dłuższe wojaże - moim zdaniem - stoją bod znakiem zapytania - ryzyko zaśnięcia pod wpływem bujania.
To samo dotyczy jazdy w koszu - uśnie na bank, kwestia dystansu...

Czyli chcąc dwie naraz wozić, pozostaje kosz dwumiejscowy. Pozostaje gotowiec lub przeróbka i rejestracja - znam przypadek przeróbki ruska na dwie osoby w kosz.
 
Dodatkowy problem: kask dla małolata. Lekki kask rowerowy, naraża na kontakt z p. policjantem, który musi być wyrozumiały, żeby niedowalić mandatu.
Każdy 'poważny' kask będzie ciężki i małolat daleko nie pojedzie, bo nie udźwignie kasku.

To tylko kilka z problemów zwiazanych z wożeniem dzieci.
Jest ich zdecydowanie wiecej: odzież, obuwie, żona, teściowie :) itp. itd.

Offline KacperCNC

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Karma: +0/-0
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2018, 10:54:02 pm »
W sumie to każdy motocykl to fanaberia :) jakby tak to rozważać racjonalnie to trzeba jeździć małolitrażowym autem.
Marzy mi się kolekcja motocykli, a na zbieranie oldtimerów mnie nie stać to celuje w youngtimery.
Coś takiego jak motocykl w wózkiem jest trochę ekstrawaganckie chyba, ale ciekawe jednocześnie.
Co do podróży to miałem na myśli raczej koło komina jazdę.

Moje mają 5 i 2 . I starsza jeździ z tyłu , ale to trasy po kilka kilometrów dla zabawy, z prędkościami maks 40 km/h .
W sumie to nie myślę o tym wózku tylko ze względu na córki, a bardziej tak ogólnie , że może to jest fajne.

Więc pytanie jest takie , czy mając 10 tys mogę myśleć o jakimś zestawie motor + wózek, i czy da się tym jeździć ? 

Przeróbki nie wchodzą w grę. Ani to wtedy klasyk, ani współczesny motocykl.

Myślę że przy takiej Jawie więcej zrobie sam.
Czy ruski są trudne w odnowie?
Czy jest szansa na kupno takiego którym  będzie się dało jeździć , a potem w miarę to doprowadzać do ideału? Ale przypuszczam że jest to zwykle daleka droga.

Mam UAZa, i po nim mam lekką awersie to rusków. Niby jeździ fajnie i wygląda fajnie, ale do roboty było wszystko,  a i tak jeszcze nie jest skończony na 100%. nawet na 70 nie jest.
W garażu Awo Simson, WFM, a w głowie pełno planów na kolejne.

Offline nickeledon

  • Mechanik
  • **
  • Wiadomości: 488
  • Karma: +1/-0
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2018, 06:19:41 am »
Bierz Jawę lub  CZ. Tanio, prosto i bez problemów  :)

Offline wadmed

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1318
  • Karma: +0/-0
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2018, 08:22:45 am »
Jak nie chcesz się taplać w błocie to Marek ma rację. No i zostaje jeszcze MZ chyba tylko tropik przykładem jest kolega Rastuch daje radę.

Offline wadmed

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1318
  • Karma: +0/-0
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2018, 08:25:12 am »
Tropik a nie jaskółka bo będzie tańsza w zakupie. Jaskółka dedykowana pod kosz to 300 a o taką trudno i jest droga. 250 podobno też daje radę.

Offline marjew

  • Starszy Mechanik
  • ***
  • Wiadomości: 544
  • Karma: +2/-1
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2018, 09:38:15 am »
Zaprzęg jak byś nie liczył wyjdzie koło 10tyś. Masz awo kup tani kosz np duna od pannonii (od rusków są ciężkie) dokup wolny dyfer i w niedzielę przejedziesz się z koszem. Nie będziesz chciał to odepniesz gondole, dyfer zamienisz i będziesz jeżdzi soloł. Zostanie ci miejsca w garażu, siana na doinwestowanie w awo i na wsk-e.

Offline KacperCNC

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Karma: +0/-0
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2018, 09:20:39 pm »

Dziękuje za propozycje.

Najbliżej mi do Jawy, bo mi się najbardziej podoba :) . Z drugiej strony ruski jednak kuszą napędem na koło, co zwiększa możliwości turystyczne, jednak odstraszają awaryjnością ( czy może nie jest tak źle jak myślę? )

Czy lepiej jest kupić kompletny zestaw? Czy może szukać dobrego motocykla a potem postarać się o kosz?

Czy wózek Verolexa do Jawy, a do innych motocykli różni się czymś? Czy tylko mocowaniami?

Nie spieszy mi się z tym tematem, wiec może lepiej będzie poczekać w zimie na jakąś okazję?

Mam nadzieje, że temat będzie rozwojowy :)

W garażu Awo Simson, WFM, a w głowie pełno planów na kolejne.

Offline Hardcor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 91
  • Karma: +0/-0
  • Iż 49 '56, Awo Simson 425T '56, Ural M62 '64
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2018, 06:35:30 pm »
Ożenienie Hondy CX500 z koszem od ruska to też jest nie najgorszy pomysł. Masz moc i bezawaryjność.

Offline jah

  • Starszy Mechanik
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Karma: +2/-0
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2018, 10:59:43 pm wysłana przez jah »

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *****
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2018, 01:00:47 pm »
Ten Gutek jest z koszem Velorex 570.
Moim zdaniem za lekki do tego motoora.

Offline jah

  • Starszy Mechanik
  • ***
  • Wiadomości: 797
  • Karma: +2/-0
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2018, 09:29:05 pm »
worek cementu i będzie szedł jak duży fiat w zimie ;D ;D

Offline LukS

  • Moderator
  • Mogę sam zbudować AWO
  • *****
  • Wiadomości: 3986
  • Karma: +4/-2
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2018, 07:26:49 am »

Offline rafciojawa

  • Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 1191
  • Karma: +2/-0
  • Awo T
Odp: Jaki motocykl z wózkiem wybrać? Czy warto?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2018, 08:29:12 pm »
 ;D ;D ;D riksza do nauki najlepsza ;D ;D ;D
Jeżeli uważasz,że jedziesz za wolno;zwolnij.:)